to i owo

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-63129-23-1
poezja
bling033

Tytuł książki jasno określa jej zawartość. Czytelnik znajdzie w niej "to", co najbardziej go interesuje (nowe utwory - wiersze, parodie dramatyczne, zapiski), ale i zajmujące "owo": rysunki (nie tylko) autorskie, podobizny rękopisów, dedykacje L. Staffa i kilku znanych pisarzy. Tadeusz Różewicz z ironicznym dystansem, zderzając styl "niski" z "wysokim" komentuje stan współczesnej kultury zdominowanej przez jej masową odmianę. Jego lapidarny styl, krytycyzm wobec "bylejakości" świata, cierpki humor sprawiają, że to i owo jest książką tyleż poruszającą, co zabawną.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113958

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113958

Mateusz | 2013-04-12

Ta poezja nadal jest po prostu genialna! Nobla dla tego pana proszę!

| 2013-09-28
Na półkach: Posiadam

Wspaniałe rękopisy - wiersze od razu stają się bardziej ludzkie.

LadyCondemnation | 2014-01-10
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Najbardziej dopracowane i coraz dojrzalsze utwory Taduesza Różewicza.

Anna | 2017-04-03
Na półkach: 1 Dramaty