Poezja, poezja polska, Antologia
poezja

Publikacja składa się z dwóch tomów. Autorami wyboru są Bohdan Drozdowki i Bohdan Urbankowski. W książce zawarte są biogramy autorów wierszy. Autorzy wierszy to m.in.: T. Gajcy, T. Różewicz, K. Wojtyła, K.K. Baczyński, J. Twardowski, A. Kamieńska, T. Sułkowski, A. Ważyk, J. Zagórski, K. Wierzyński, J. Iwaszkiewicz, B. Obertyńska, L. Staff, M. Pawlikowska - Jasnorzewska, K. Iłłakowiczówna, J....

Autorzy wierszy to m.in.: T. Gajcy, T. Różewicz, K. Wojtyła, K.K. Baczyński, J. Twardowski, A. Kamieńska, T. Sułkowski, A. Ważyk, J. Zagórski, K. Wierzyński, J. Iwaszkiewicz, B. Obertyńska, L. Staff, M. Pawlikowska - Jasnorzewska, K. Iłłakowiczówna, J. Tuwim, T. Borowski, M. Białoszewski, A. Międzyrzecki, W Szymborska, J. Ficowski, Z. Herbert, T. Nowak, M. Hillar, U Kozioł, A. Bursa, J. Harasymowicz, S. Grochowiak, H. Poświatowska, E. Bryll, E. Stachura, R. Krynicki, R. Wojaczek, E. Lipska, A. Zagajewski, S. Barańczak, S. Stabro, A. Ziemianin, T. Jastrun.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie 1988

źródło okładki: Wydawnictwo Łódzkie 1988

| 2011-09-18
Przeczytana: 15 października 2011

Poezje, do których będę wciąż wracać...

Anna | 2016-12-03
Na półkach: Poezja, Posiadam, Przeczytane