Sophia Loren. Żona, matka i kochanka

Sophia Loren. A biography
83-7179-178-X

Biografia postaci ciekawej, która na trwałe weszła do historii filmu, a także historii obyczajowości XX wieku. Trudne dzieciństwo i brak formalnego wykształcenia nie przeszkodziły jej w osiągnięciu niekwestionowanej pozycji światowej gwiazdy ekranu - pogodnej, sympatycznej, niezmanierowanej, obdarzonej dużym poczuciem humoru. Interesująco napisana biografia legendy filmu zostaje wydana w 65 rocznicę urodzin aktorki.

źródło opisu: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/warren_harris/sophia_loren

źródło okładki: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/warren_harris/sophia_loren

Zuzanna | 2013-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2013

Trochę mnie rozczarowała ta pozycja, choć nie powinna. Mimo, że na swoim profilu nie zaznaczyłam przeczytanych przez siebie biografii znanych osób, to jest to po kryminałach mój ulubiony temat książek. Mając porównanie stwierdzam, że autor był dla swojej "bohaterki" nieprzychylny. Z opisu jej kariery wyłania się kobieta beztalencie, która jest prowadzona przez zauroczonych nią mężczyzn przez życie i karierę, a wydaje mi się, że żeby utrzymać się w show biznesie potrzeba trochę więcej niż ładna buzia i duży biust, bo o czasach, w których się to działo nie ma co pisać, między wczoraj a dziś zbyt wiele się nie zmieniło.

| 2013-02-19

Prawdziwa kopalnia wiedzy na temat włoskiej artystki! Jedynym mankamentem są źle przetłumaczone tytuły niektórych filmów z jej udziałem.

malgorzatamarta | 2017-08-21
słodzini | 2017-08-04