Zgłosuj na książki roku 2017

Wzory kobiecości i męskości w polskiej prasie dla kobiet XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7611-031-8
popularnonaukowa
mida189

Kobiecość i męskość to tematy pojawiające się coraz częściej w mediach masowych. Wystarczy włączyć radio, dowolny kanał telewizji prywatnej bądź publicznej, by dowiedzieć się, co lubią kobiety a co mężczyźni, jaki seks preferują reprezentanci obu płci biologicznych, jakimi są rodzicami, kierowcami, pracownikami, uczniami i uczennicami, kucharzami i kucharkami itp. Każdego dnia jesteśmy bombardowani przekazem, który wywołuje skojarzenie z feminizmem. Pod tym pseudofeministycznym szyldem przeciętni, pełni optymizmu konsumenci kupują często tradycyjny zestaw stereotypów rodzaju. Przekonani o swym zainteresowaniu i nabywanej wiedzy na temat tego co męskie, a co żeńskie, przenoszą je w sfery realnego funkcjonowania w przestrzeni prywatnej i publicznej.

źródło opisu: Google.pl

źródło okładki: skan własny