Powrót do dżungli

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
8 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
przygodowa
karola240188

"Powrót do Dżungli" Olgierda Budrewicza to kontynuacja "Równoleżnika Zero", a właściwie jego rozszerzenie o fakty autorowi wcześniej nie znane. Po dwudziestu latach na podstawie pamiętnika Staszka Hempla i nagranych rozmów z Iwoną Czabańską mógł autor uzupełnić swoją relację. Jest to historia wyprawy i dzieje dwojga bohaterów - Polaków zaszytych w głębi Afryki w trudnych latach wyzwalania się tego kontynentu z więzów kolonializmu, walki o władzę, kształtowania się nowych stosunków politycznych i społecznych.
Sensacyjne wątki, wielkie namiętności, miłość i przygoda na tle fantastycznej tropikalnej przyrody w samym sercu Afryki.

źródło opisu: z tylnej okładki ksiązki

źródło okładki: zdjęcie własne

Renax | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Książka - wbrew temu, co można sądzić, patrząc na nazwisko autora - nie jest reportażem z podróży, to opowieść biograficzna o niesamowitym Polaku z Afryki i jego ukochanej Stanisławie Hemplu i Iwonie Czabańskiej, którzy zaintrygowali czytelników w "Równoleżniku zero".

Taki cytat z książki, charakteryzujący Hempla:
"Każda jego bojowa akcja w puszczy, każde polowanie były dla mnie jak zaciskający gardło film z Douglasem Fairbanksem czy Gary Cooperem, w których kochałam się jako dziewczynka."

Bardzo chciałabym, żeby Polacy wyprodukowali film o tej wspaniałej parze. Życiorys obojga rozpoczyna się jak w "Czasie honoru": matura, inteligenckie środowisko, potem wojna, obóz, potem wielkie rozczarowanie w 1945 roku, potem emigracja.... Wydawałoby się, że wszystko zakończy się nijak - straconymi złudzeniami. A tu nagle Afryka, nowy świat, nowe wyzwania pośród kontynentu wyzwalającego się z kolonializmu, a jednocześnie kontynentu starego, silnie związanego z naturą i z ludźmi, którzy...

PannaM | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

jedna z moich ulubionych ksiazek o tej tematyce!
bardzo polecam!

michalzet | 2015-05-05

jedna z lepszych ksiazek jakie czytalem. Pelna przygody z nutka adrenaliny

Beata | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe