Hetman Stanisław Koniecpolski

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-12048-8
Tonatio

Sława pułkownika Koniecpolskiego rosła od walk z Moskalami pod Smoleńskiem, gdzie zauważył go idący na Moskwę hetman Żółkiewski. Jego życie znaczyły wojenne trudy i niezwykłe zwycięstwa jak Kłuszyn czy Trzciana. Przetrwał rzeź pod Cecorą by znaleźć się w tureckim więzieniu w Stambule. Barwna, niezwykła historia wielkiego Polaka

Xarthras | 2016-02-23
Przeczytana: 2014 rok

Fajna biografia opisująca życie (głównie pod kątem działalności militarnej) jednego z najwybitniejszych wodzów I Rzeczypospolitej. Czyta się ją bardzo przyjemnie, ale nie ma wielkiej wartości naukowej. To bardziej fabularyzowana opowieść (z wymyślonymi dialogami) niż popularnonaukowe opracowanie. Ale to może być zaletą dla czytelników spragnionych lekkiej rozrywki, a nie samych informacji.