Związek dwojga. Psychoanaliza pary

Okładka książki Związek dwojga. Psychoanaliza pary Jürg Willi
Okładka książki Związek dwojga. Psychoanaliza pary
Jürg Willi Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co, Oficyna Wydawnicza FUNDAMENT zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Die Zwierbeziehung
Jacek Santorski & Co, Oficyna Wydawnicza FUNDAMENT
2014-01-01
2014-01-01
9788392519836
Maria Szwecow-Szewczyk
psychoanaliza

Książka dobra, ale nie wybitna. Teoria kolizji jest zdecydowanie przełomem w psychoterapii par, jednak treść przesiąknięta jest heteronormatywnymi stereotypami i ustalonymi wzorcami płciowymi, co w XXI wieku budzi i powinno budzić sprzeciw.

Czy ktoś moze odnieść się do komentarza odnośnie tego, że "Autor wycofał się ze swojej teorii?" Btw. Zapraszam do sekcji dyskusje.

Nie jest łatwa, ale dzięki lekturze tej książki można dostrzec więcej.

Nie jest łatwa, ale dzięki lekturze tej książki można dostrzec więcej.

Dawno nie czytałam czegoś, co w takim stopniu by mną wstrząsnęło. Ta książka otwiera oczy na ukryte mechanizmy doboru... chciałam napisać partnerów, ale czy tylko na pewno? Na koluzji opierają się nie tylko niektóre związki, ale również niektóre inne relacje - mogą to być na przykład relacje koleżeńskie. Lektura nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Jürg Willi wnikliwie analizuje związki i uwypukla to co trudne, bolesne, czego może nawet nie zawsze chcielibyśmy wiedzieć. Warto jednak skonfrontować się z tą książką, jest to wiedza, która ubogaca. Polecam tym, którzy nie boją się zajrzeć w głąb siebie.

Psychologiczna analiza sposobu, w jaki dobieramy się w związki i wchodzimy w konflikty. Pełna zdań typu "analno-sadystyczna koluzja prowokuje analno-sadystyczne coś tam":) trudna językowo ale pełna ciekawych wniosków. Do przegryzienia się dla pasjonatów psychoanalizy i psychologii.

Bardzo ciekawa i użyteczna teoria. Szkoda że autor ostatecznie się z niej wycofał.

• Posiadam2

Dodaj cytat z książki Związek dwojga. Psychoanaliza pary