Związek dwojga. Psychoanaliza pary

Jürg Willi Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co, Oficyna Wydawnicza FUNDAMENT zdrowie, medycyna
Die Zwierbeziehung
zdrowie, medycyna
9788392519836
Maria Szwecow-Szewczyk
psychoanaliza

Dawno nie czytałam czegoś, co w takim stopniu by mną wstrząsnęło. Ta książka otwiera oczy na ukryte mechanizmy doboru... chciałam napisać partnerów, ale czy tylko na pewno? Na koluzji opierają się nie tylko niektóre związki, ale również niektóre inne relacje - mogą to być na przykład relacje koleżeńskie. Lektura nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Jürg Willi wnikliwie...

Psychologiczna analiza sposobu, w jaki dobieramy się w związki i wchodzimy w konflikty. Pełna zdań typu "analno-sadystyczna koluzja prowokuje analno-sadystyczne coś tam":) trudna językowo ale pełna ciekawych wniosków. Do przegryzienia się dla pasjonatów psychoanalizy i psychologii.

Bardzo ciekawa i użyteczna teoria. Szkoda że autor ostatecznie się z niej wycofał.

• Psychologia
  • Psychologia