Pokój 415

Room 415
horror, groza, weird fiction
horror
Pablos

"Pokój 415" Edwarda Lee jest wydawnictwem absolutnie ekskluzywnym. W wersji anglojęzycznej nowela wyszła jedynie w nakładzie 450 sygnowanych i numerowanych egzemplarzy (400 sztuk w miękkiej oprawie i 50 egzemplarzy w twardej). Jest to pozycja wyjątkowa także pod względem szokującej dawki horroru, która została w niej zawarta. Nawet jeśli czytaliście już wcześniej opowieści, które przekraczają...

Jest to pozycja wyjątkowa także pod względem szokującej dawki horroru, która została w niej zawarta. Nawet jeśli czytaliście już wcześniej opowieści, które przekraczają granice dobrego smaku i grozy ekstremalnej, „Pokój 415” i tak wami wstrząśnie. Przekaz zawarty w tej noweli, poruszy każdym waszym nerwem - jak ostrze żyletki sunące po napiętej strunie.

Głównym bohaterem opowieści jest Jack Flood, człowiek sukcesu i wpływowy biznesmen, który przybywa na Florydę, aby uczestniczyć w branżowych targach. Pewnego wieczoru, wyglądając przez hotelowe okno, Jack staje się biernym obserwatorem sceny brutalnego seksu w apartamencie naprzeciwko. Piękna dziewczyna zostaje wykorzystana, a następnie ciężko pobita przez dwóch facetów... Jack może wezwać policję, ale nie robi tego. To, co zobaczył, wywołuje w nim bowiem uczucie... euforii i podniecenia.

Realistyczna groza i bezkompromisowe opisy przemocy, mieszają się tu z sensacyjną fabułą, nie pozwalając ani na moment oderwać się od lektury. Nie dajcie się jednak zwieść szokującym scenom, deklasującym każde okropieństwo, o którym dotąd czytaliście. Edward Lee w charakterystyczny dla siebie sposób przekazuje nam w „Pokoju 415” kilka obdartych ze skóry prawd o ludzkiej naturze. I to właśnie czyni tę nowelę tak bardzo smakowitą. Nie wolno nam, a jednak chcemy czytać dalej.

Uwierzcie. Będziecie się bać!

źródło opisu: cosnaprogu.blogspot.com

źródło okładki: cosnaprogu.blogspot.com

fałszywy | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Prosta, jak p***dolenie. Właśnie tak określiłbym fabułę tej krótkiej nowelki, gdybym miał opisać ją jednym zdaniem.
Historia nie zaskakuje nawet przez chwilę i tak naprawdę opiera się tylko i wyłącznie na wypełniaczach pomiędzy kolejnymi scenami wulgarnego seksu i przemocy.

O dziwo nie było momentu w którym zadawałbym sobie pytanie po co to czytam. Klimat i całkiem nieźle zarysowane postacie wciągnęły mnie w świat, który wydaje się przerażająco bliski w swoim realizmie.

Jakkolwiek by to nie brzmiało w zestawieniu z treścią noweli Lee zrobił mi dobrze ;).

mictlantecutli | 2012-11-22

Wyborna nowelka. Jej lektura jest jak wizyta w dobrym burdelu, gdzie Twoim przyjacielem, oprócz dziwki, jest również alfons i burdel mama.

Pablos | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, [2012]
Przeczytana: 13 listopada 2012

W pierwszej chwili tekst wyglądał jak zwykłe porno. A potem okazało się, że będzie jeszcze gorzej. Czyli lepiej ;-)

Himitsu Korose | 2012-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2012

Ta krótka nowelka jest wydaniem ekskluzywnym zarówno w wersji anglojęzycznej, jak i polskiej. Pokój 415 został napisany na zlecenie Necro Publications, które połączyło siły z Tampa's Camelot Books, gdy rozpoczęło produkcję Damned Anthology, aby wydać edycję deluxe, w której owa nowela miała się znaleźć.

Edward Lee swoim dziełem szokuje niczym znany wszystkim Graham Masterton własnymi opowieściami. W zaledwie dwie noce wraz z głównym bohaterem przemierzamy granicę ludzkiej natury, czytając z najgłębszych zakamarków umysłu człowieka, żądnego zemsty.

Jack Flood jest bogatym biznesmenem, odnoszącym sukcesy w sferze zawodowej. Praca zmusza go do wyjazdu na Florydę, gdzie niemal na każdym kroku może cieszyć oczy bardzo skąpo ubranymi kobietami, z których niejedna ma ochotę na coś więcej niż same spojrzenia. Wydawałoby się, że mężczyzna trafia do raju. I tak w rzeczywistości byłoby, gdyby nie pewien problem. Jack, zostawiony przez żonę cierpi na pewną dysfunkcję seksualną -...

CubeX | 2012-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Świetny pomysł z tym kolekcjonerskim gadżetem o ograniczonej nieco dostępności. Dla mnie super sprawa – nie dość, że czytam każdy kolejny numer „Coś na progu”, to jeszcze dostaję za to unikalne wydawnictwo jednego z moich ulubionych obecnie autorów.

Spasił mi Lee. W zalewie horrorowej twórczości pisarzy, których łykam od dłuższego czasu, ten facet potrafi się wyróżnić. Niektóre fragmenty jego pisarstwa czytam z wypiekami na twarzy. Są takie i w tej nowelce. Czy zastanawiam się czasem, czy to przypadkiem nie jakaś dewiacja? Tak, zastanawiam się. I nie – to nie dewiacja. To życie. Takie również ono jest.

W mojej ocenie opowiadanie ze względu na ograniczenia nie daje możliwości w pełni ukazania możliwości Edwarda do opisywania pełnych seksu i przemocy historii, ale dla kolekcjonerów i fanów to gratka. Taki przerywniczek szybki między kolejnymi powieściami, które zdecydowanie oceniam lepiej.

Bernard Black | 2017-03-04
Przeczytana: 15 grudnia 2012