Time Management

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Briefcase Books". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: McGraw-Hill
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-0071406109
zarządzanie czasem
poradniki
angielski
shaloma

Effective time management is one of today's most overlooked--yet essential --keys to career growth in business and management. Time Management provides hands-on techniques and tools for making every minute count as it dispels myths that can actually cost instead of save valuable time. It helps managers match the right time-saving tool to each situation, reveals secrets for anticipating instead of reacting, and explains how any manager can eliminate procrastination.

źródło opisu: http://www.briefcasebooks.com

źródło okładki: http://www.briefcasebooks.com

shaloma | 2012-11-14
Na półkach: Praca, Przeczytane, Kindle, 2012
Przeczytana: 14 listopada 2012

Krótka, treściwa książka i łatwo się ją czyta. Takie poradniki lubię.

Na półkach