Ucieka tylko jedzenie

Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Seria: Niesamowite historie
Wydawnictwo: Hachette Polska
Whatever you do don't run
przygoda, życie, zwierzęta,
Marion

Peter Allison od blisko dwudziestu lat jest przewodnikiem po pełnym tajemnic afrykańskim buszu. W świecie, gdzie na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, Peterowi udało się przeżyć bliskie spotkanie z dzikimi kotami, rozwścieczonymi słoniami, a także uczestniczyć w narodzinach i śmierci dzikich zwierząt. Razem z Peterem wybierz się w daleką, pełną przygód podróż, stań oko w oko z...

Razem z Peterem wybierz się w daleką, pełną przygód podróż, stań oko w oko z wściekłym lwem, wjedź samochodem pełnym ludzi do sadzawki z hipopotamami, zgub się podczas wyprawy łódką przez rzeki pełne krokodyli.

Witaj w afrykańskim buszu, gdzie zwierzęta są dzikie, turyści bywają nieokrzesani, a ucieka tylko jedzenie.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/n...(?)

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/n...»

czytamcałyczas | 2019-02-10

Okładka
lew :-D
skąd
od znajomej z LC
moja opinia
Hurra,się cieszę i cały też wesoly.
Zwierzatka,tu były.Lew,ratel,gepard.
I przygody z nimi.Juupi

Monika | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Dzika Afryka fascynuje mnie od zawsze.
"Ucieka tylko jedzenie" jest książka wyjątkową. Trochę śmieszną, trochę straszną, trochę wesołą, trochę smutną, krótko mówiąc: prawdziwą.
Autor, a jednocześnie przewodnik safari, ma niesamowity dar opowiadania / pisania. Stworzył książkę opartą na własnych doświadczeniach, którą czyta się z zapartym tchem.
Polecam!

magika78 | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Fajna, lekka książka. Idealna na wakacje. Safari, Afryka, zwierzaki i trochę przygód. Miło się czyta wspominając własne przeżycia z Parku Tsavo. Polecam jak najbardziej.

margoz | 2017-02-09

Każdy kto w dzieciństwie wiedział kim jest Alfred Szklarski czy Rudyard Kipling będzie zauroczony!

W końcu, któż z nas będąc dzieckiem nie marzył o wskoczeniu w buty Tomka Wilmowskiego, porzuceniu szkoły, szarego bloku, zabłoconego podwórka i wyruszeniu w świat? Które dziecko oglądając z zapartym tchem niesamowite widowisko jakim w 1996 roku było Jumanji Johnstona nie zapragnęło przekopać zakurzonego strychu, w poszukiwaniu magicznej planszy? I w końcu, kto z nas, dorosłych już ludzi, nie chciałby zobaczyć majestatycznego lwa, potrząsającego swą wspaniałą grzywą, wędrującego z uniesionym łbem rozległymi równinami któregoś z gorących, afrykańskich państw. Hej, przygodo!

"Ucieka tylko jedzenie" to zbiór zabawnych, ale przede wszystkim niesamowicie ciekawych historii z życia afrykańskiego przewodnika. Peter Allison prowadzi nas kolejno przez stopnie swojej wypełnionej przygodami kariery - od pierwszej pracy w Idube (idube.com), do pozycji pełnoprawnego afrykańskiego przewodnika w...

Domex | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Przezabawna książka, mówiąca o przygodach przewodnika safari. Prawdziwe historie, czasami brzmiące dość mało realistycznie (jak niektóre przygody ze słońmi), przedstawione w zabawny i ujmujący sposób. Bardzo szybko się czyta, może to przez poczucie humoru, może przez styl pisania, który jest bardzo 'normalny'. Zdecydowanie nie jest to pozycja tylko dla fanów dzikich zwierząt, czy podróży (chociaż dla tych zapewne najbardziej), ale dla każdego, kto chociaż trochę interesuje się tym jak wygląda świat poza naszym horyzontem.
Zdecydowanie polecam sięgnięcie po tą książkę, nawet jeśli nie zachwyci was tak jak mnie spędzicie nad nią zaledwie kilka godzin :)

Szyszka | 2016-08-18
Przeczytana: sierpień 2016

Aż żałuję, że książka jest tak "krótka". Wiele zabawnych historii, w których wpleciono ciekawostki z życia dzikich zwierząt. Jeśli ktoś lubi programy przyrodnicze (np. z panią Krystyną Czubówną w "tle";), to na pewno książka się spodoba. Autor z dystansem podchodzi do siebie, gdzie wielokrotnie opisuje swoje pomysły, które balansowały na granicy głupoty, ale jakimś cudem wyszedł z opresji. Pojawia się także wiele anegdotek związanych z różnymi turystami. Książka pełna humoru i godna polecenia. Aż chciałoby się żeby autor napisał kolejną książkę, w której np. opisze wszystko to, czego nauczył się od innych przewodników. Temat rzeka :)

Michał | 2014-11-11

Świetna książka opisująca Afrykę, a w szczególności zachowania zwierząt

BeataBe | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Świetna. Przeczytana w jeden dzień w upalnym słońcu - idealna sceneria. Autor pisze o swojej pracy przewodnika safari w Botswanie. Opisuje swoje najciekawsze przygody ze zwierzętami i z turystami. W pewnym momencie pisze o broni. Niektórzy radzili mu, żeby miał ją czasem przy sobie dla bezpieczeństwa. Autor jednak stwierdził, że woli nie. Bo nigdy nie użyłby broni przeciwko zwierzętom, w wobec niektórych turystów to owszem miałby ochotę.
Książka bywa dowcipna, autor jest autoironiczny i ma dystans do siebie. Nie nudzi, nie męczy czytelnika żadnymi filozoficznymi przesłaniami, ale czasem w jednym lub dwóch zdaniach pokazuje jakim jest człowiekiem i jakie ma poglądy. Warto.

Peter Allison - podróżnik, przewodnik, fotograf , człowiek z pasją. Jego największą miłością są zwierzęta . Od ponad dwudziestu lat opowiada turystom o tym co dzieje się w afrykańskim buszu. Ponadto udziela się charytatywnie wspierając młodzież , która stara się dbać o środowisko. Swoją przygodę z podróżami autor rozpoczął dość spontanicznie w wieku dziewiętnastu lat. Wtedy to urodzony i wychowany w Sydney nastolatek zamiast kontynuować naukę postanowił wybrać się do Afryki. Wyruszając na tak odległy kontynent nie zdawał sobie sprawy , że wkrótce pokocha " Czarny Ląd" tak samo mocno jak swój rodzinny " Kraj Kangurów". Po przybyciu na miejsce Peter niemal od razu zaczyna odkrywać jak piękny jest ten zakątek globu. Zanim podjął pracę przewodnika musiał się jeszcze sporo nauczyć. Każdego dnia widział na własne oczy tamtejsze zwierzaki , zwyczaje, poznawał zasady postępowania w sytuacji zagrożenia. Busz to terytorium na , którym najważniejszym prawem jest prawo...

alison2 | 2013-03-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 15 marca 2013

Peter Allison był zupełnie normalnym, młodym człowiekiem. Bez jakiś szczególnych talentów czy pasji, nie mógł oprzeć się wrażeniu, że choć ma zaledwie 19 lat, jego życie nieuchronnie zmierza w kierunku przeciętności. Dość spontanicznie zdecydował się na wyprawę do Afryki. Chciał przeżyć coś niezwykłego i by osiągnąć swój cel, był gotów poświęcić rok swojego życia. Jeszcze nie wiedzieł, że Afryka skradnie jego serce i już wkrótce stanie się jego domem. Allison bowiem podjął pracę przewodnika, która nadała jego życiu nowych, niesamowitych barw.

Jak łatwo się domyśleć, „Ucieka tylko jedzienie” stanowi zapis przygód, jakich autor doświadczył, wykonując swój niezwykły zawód. Kolejne rozdziały opisują najróżniejsze historie, które można czytać niezależnie od siebie. Całość opisana jest z dużą porcją humoru, choć jestem pewna, że w konkretnych sytuacjach autorowi nie zawsze było do śmiechu. Nie ulega wątpliwości, że kilkakrotnie jego przygody mogły zakończyć się poważnymi obrażeniami a...