Lecę dalej. Tanie podniebne podróże

Wydawnictwo: Poradnia K.
Matacz

Marzena Filipczak, dziennikarka i podróżniczka, autorka wydanej w 2009 roku książki „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet” tym razem zabiera nas w fascynujący świat tanich lotów. „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże” to książka składającą się z dwóch części. W pierwszej autorka opisuje dwanaście podróży, które odbyła w ciągu nieco ponad roku (jedna w 2010, i jedenaście w 2011...

Marzena Filipczak, dziennikarka i podróżniczka, autorka wydanej w 2009 roku
książki „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet” tym razem
zabiera nas w fascynujący świat tanich lotów.
„Lecę dalej. Tanie podniebne podróże” to książka składającą się z dwóch
części. W pierwszej autorka opisuje dwanaście podróży, które odbyła w ciągu
nieco ponad roku (jedna w 2010, i jedenaście w 2011 r.): korzystając z
promocji w tanich i regularnych liniach lotniczych
Cześć druga to nieocenione kompendium wiedzy na temat tanich lotów, z
którego można się dowiedzieć min. gdzie i kiedy szukać promocji; jak kupić
bilet za 3 euro do Fezu i dlaczego na Ibizę najlepiej lecieć przez
Sztokholm; jak płacić, żeby nie przepłacić;
co zrobić, żeby nie musieć urywać kółek od walizki; jak się wyspać na
terminalu; dlaczego warto czytać regulaminy oraz do czego może służyć
płachta budowlana i ołówki.

źródło opisu: www.poradniak.pl

źródło okładki: www.poradniak.pl

Edi_Edi | 2012-10-01
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Ok. Przyznaję się. Przeczytałam tylko połowę tej książki, i to tę drugą połowę :)
Nie miałam weny na opowieści 'gdzie byłam, i jak tam fajnie', a o tym była pierwsza część. Za to rozdziały o efektywnym pakowaniu się, o sposobach na upchnięcie wszystkiego co potrzebne na wyprawę, łącznie z namiotem, w 9 kg plecaczek były fascynujące :) I, co najważniejsze, prawdziwe. Większość z 'patentów' przetestowałyśmy z córką przed jej wyprawą rowerową. Były jak znalazł :) nawet namiot udało się upchnąć w niewielką sakwę :)

kortas10 | 2013-12-17
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobrze przygotowana książka. Zawiera sporo wskazówek i porad dotyczących np. wyszukiwania tanich lotów. Ciekawe są również fragmenty opisujące dane miejsce - ja dowiedziałam się stąd naprawdę sporo interesujących faktów.
Wszystko opatrzone kolorowymi zdjęciami. POLECAM

Iza | 2014-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Aktualnie, gdy chyba już każdy ma jakieś doświadczenie z tanimi lotami, myślę, że ta książka nie jest zbytnio odkrywcza. Jednakże należy pamiętać, że została napisana kilka lat temu, kiedy tanie linie były nowością, więc informacyjne podejście autorki uważam za słuszne. Cieszyło mnie, kiedy część podróżnicza zgadzała się z moimi doświadczeniami i spostrzerzeniami. Jest to wartościowa pozycja ze względu na zjawisko społeczne jakim jest podróżowanie tanimi liniami, i pewnie za kilkanaście lat, ludzie z zaciekawieniem będą czytać o tym jak się kiedyś podróżowało :)

"Tanie linie to nie klasa biznes na trasie z Europy do Singapuru, tylko taki podniebny PKS: pokazuję bilet, wsiadam, zajmuję miejsce, wysiadam. Nie żądam od konduktora darmowego wina czy własnego telewizorka. Dostaję dokładnie to, za co zapłaciłam. Moje jedyne wymaganie: dotrzeć na miejsce sprawnie i bezpiecznie"

No i jak tu nie zgodzić się z autorką :)

Magdalena | 2012-07-09

Inspirująca!

Goldie | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Natknęłam się na tę autorkę czytając felieton w NG Traveler. I pierwsza część książki w zasadzie dokładnie taka jest - krótkie notki o miejscach, które autorka odwiedziła. Czasami może nawet za krótkie i zbyt lakoniczne. Za to uzupełnione masą kolorowych zdjęć, które zgrabnie uzupełniają tekst. Nie zawsze opowiadają jednak o "w tym mieście musisz zobaczyć", bo czasem to jest wręcz spontaniczna decyzja podróżniczki, czy iść w prawo czy w lewo. Ale na pewno pokazują, że czy zaplanowane czy niezaplanowane podróżowanie jest bardzo ciekawe. Jednak ta pierwsza część książki jakoś mi nie zostanie w pamięci, może dlatego, że tak dużo tam różnych miejsc i różnych sposobów zwiedzania (trochę zresztą niekonsekwentnych, bo z reguły każdy lubi zwiedzać w podobny sposób różne miejsca). Dla mnie ciekawsza była jednak druga cześć, która pokazuje bardzo zdroworozsądkowe podejście do tematu tanich linii lotniczych oraz uświadamia wiele generalnych zasad latania samolotami po świecie. Znalazłam tu...

tylkoszeptem | 2012-08-09

Nie wiem dlaczego, ale ciężko przeczytać tę książkę w całości. Opisy wypraw p. Filipczak są może i ciekawe, i barwne, ale nie dałam rady przez nie przebrnąć. Za to godna uwagi okazała się część zawierająca porady i wskazówki dotyczące m.in. zamawiania tanich biletów lotniczych czy szukania noclegów.

kaaha | 2016-05-19
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Uwielbiam książki o podróżach, zwłaszcza tych dostępnych dla każdego. Autorka w sposób treściwy i humorystyczny opisuje swoje wyprawy. Daje również czytelnikom na tacy wskazówki, jak podróżować tanio we wszystkie strony świata. Polecam.

spiderek82 | 2017-06-24
Przeczytana: 27 czerwca 2017