Okładka książki Pan Pierdziołka spadł ze stołka

poezja
typ
papier
jagarkar
7,58 (64 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książeczka dla wszystkich - dla dzieci i dla dorosłych. Można się przy niej bawić, śmiać i wspominać. Giglać, przytulać, wygłupiać. "Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..." Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać... "Miała baba koguta..." Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki...

"Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..."

Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać...

"Miała baba koguta..."

Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki "niegrzeczne", takie, które dzieci uwielbiają powtarzać najbardziej... Pan Pierdziołka (...) znosi podział na rymowanki, które wypada i nie wypada powtarzać.

"Wpadł pies do kuchni, i porwał mięsa ćwierć..."

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Nowosci/Pan_Pierdziolka_...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Maluszkowe | 2013-10-15
Przeczytana: 05 października 2013

Ta ostatnio ogromnie popularna książeczka trafiła w końcu i do nas :-)
I to nie jedna, lecz obie części:
Pan Pierdziołka spadł ze stołka oraz Nowe fikołki pana Pierdziołki - Powtarzanki i śpiewanki.
I już nie dziwimy się jej mega popularności - mało tego, dołączyliśmy do grona jej najwierniejszych fanów :-)
Czemu?
1. Na początek - obłędna cena - ok.12 zł/14 zł za świetnie wydaną książkę dużego formatu w twardej oprawie, 48 stron i ok. 70 rymowanek w każdej z części!
2. Fantastyczne ilustracje Kasi Cerazy - zdaję sobie sprawę, że nie każdemu przypadną do gustu (są nieco "turpistyczne"), ale my jesteśmy zdecydowanie na TAK!
Uwielbiamy je za niebanalność, dosłowność, groteskowość i oryginalność. Stanowią idealne tło dla tych rymowanek. Po prostu nie wyobrażam sobie w tego typu książce innych :-)
3. Ogromny zbiór bezcennych, prześmiesznych rymowanek, które pamiętamy z własnego dzieciństwa.
Które przywodzą nam na myśl beztroskie chwile i zabawy w takt tych powtarzanek.
Czytanie...

Agnieszka | 2013-11-10

Choć należy ona do córy, ja sama uwielbiam ją przeglądać. O ilustracjach nie można napisać, że są przepiękne ale można napisać, że pasują idealnie do wyliczanek i rymowanek. Można powtarzać je godzinami i długo się nie znudzą. Książka dzieli się na części, a naszą ulubioną jest fiku-miku , wyliczanki niegrzeczne.

Pan Pierdziołka spadł ze stołka,
Złamał nogę o podłogę .
Olaboga – moja noga !
Tupcie trumnę, bo ja umrę!
Jeszcze trumna nie kupiona,
A już noga zagojona.

Aniaxxp | 2014-06-15
Przeczytana: 2013 rok

Zbiór rymowanek i wierszyków "Pan Pierdziołka spadł ze stołka" to książka dla całej rodziny. Dzieci na pewno będą zachwycone dużą ilością śmiesznych rymowanek, a także specjalnie do nich dobranych ilustracji, a starszym łezka się w oku zakręci gdy podczas czytania przypomną sobie czasy "podwórka". Mnie osobiście książka bardzo przypadła do gustu i spokojnie mogę polecić ją innym, starszym, jak i młodszym. Polecam :D

mona | 2014-08-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 listopada 2013

Wspomnienie dzieciństwa, masa śmiechu i zabawy.
I synowi tez się bardzo podobała.
Polecam!

li_lia | 2014-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2014

O dwunastej zero-zero
Wszystkie duszki poszły spać
Tylko jeden mały duszek
Zdjął majteczki, zaczął szczać
Wtem mogiła się otwiera
Z dna wychodzi szary trup
I na duszka się wydziera:
,,Czemuś naszczał na mój grób!"
,,Mam cię w dupie, stary trupie
Tam, gdzie zechcę, będę szczał"
I podrapał się po dupie
Wziął majteczki, poszedł spać

Czasami zdarza się, że zaopatruję moje dziecko w coś, na co sama mam ochotę. Mowa tu oczywiście o grach, zabawkach i przede wszystkim książkach. Gadżety sprawiające przyjemność kilku pokoleniom charakteryzują się bezcenną wartością. Dla starszych stanowią powrót do beztroskich lat, młodszym zaś głównie zapewniają rozrywkę.

Kiedy przypadkiem w jednym z dyskontów dostrzegłam stos kolorowych, odznaczających się intrygującą szatą graficzną lektur, nie przeczuwałam, że zakup kilku egzemplarzy wyzwoli falę wspomnień, zarumieni policzki i zaowocuje gromkim śmiechem, który w trakcie czytania będzie roznosił się po całym domu.

Nie sądziłam, że obie z córką tak...

Ania | 2013-06-14
Przeczytana: czerwiec 2013

Z pewnością wywołuje uśmiech na twarzy - zarówno dziecka jak i rodzica - z radością i zaskoczeniem w zakamarkach odnajduje dawno zapomniane wyliczanki i rymowanki...
Niegrzeczne kładą na kolana ;) może niekoniecznie przedszkolaka :)

Magdalena | 2014-01-31
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Absolutnie fantastyczny zbiór śmiesznych rymowanek i podśpiewek. Przyznam szczerze zakupiłam tę książkę na Mikołaja chłopcu, który jeszcze nie chodzi. Tak, to był pretekst, aby się dowiedzieć Dlaczego ten Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Lektura może stać się inspiracją do tworzenia dedykacji czy też życzeń listowych/kartkowych/książkowych. Zabawy przy czytaniu co nie miara. Ogromnie polecam. I nie wiem czemu ilustracje co niektórych doprowadzają do obrazoburczych min i niesmaku. Są przecież takie słodkie. Już młodszemu pokoleniu wpajamy wierszyki, ku uciesze słuchaczy i ich samych;))

MarthaB | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Fajna książeczka z wyliczankami z mojego dzieciństwa, niektóre wierszyki moze niekoniecznie dla mojego 5 latka, ale może dzięki tej i podobnym książeczkom będzie miał czarne poczucie humoru? :) Ja w każdym razie dzieciom ją czytam :)

Adam | 2013-07-18
Przeczytana: maj 2013

Poniżej opinia mojej 9-letniej córeczki (chyba najbardziej miarodajna ;) ):
Jest fajna. Zawiera śmieszne wierszyki i rymowanki. Ma zabawne ilustracje.Jest bardzo ciekawa.

inkaa2000 | 2014-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Rewelacyjne, krótkie rymowanki, które w większości pamiętam z dzieciństwa, a teraz odkryłam je na nowo z moimi dziećmi (i na spotkaniu autorskim).

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku