Wyzwanie czytelnicze LC

Basia i alergia.

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Basia, przygoda, góry, konie, alergia
Bożena

"Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i alergia. Basia uwielbia konie. W czasie pobytu w górach chce prawie cały czas spędzać w stajni. Nagły atak alergii wydaje się być prawdziwym końcem świata…"

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Basia | 2013-12-19
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Biedna Basieńka, tak kocha zwierzątka, najbardziej konie i niestety okazuje się, że ma właśnie na nie alergię. Wielka trauma dla dziewczynki, ale dzięki mamie, która jest dla mnie postacią wręcz idealną, wszystko nabiera jakiegoś sensu. Mała godzi się i znajduje plusy w innych sytuacjach.

Olaf | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

To było tak. Córka kazała sobie czytać Basię na dobranoc codziennie przez wiele, wiele miesięcy. Teraz jesteśmy w odwrocie, ale sentyment pozostał. Historie inspirowane życie, ale widziane oczami dziecka. Ktoś miał świetny pomysł. Na początku bawiły, i mieliśmy niezłą frajdę. Ta to z kolei sensacja na całego. Dziecko trafia do szpitala z atakiem alergicznym. Jest horror, dramat oraz komedia i morał. Polecam dla dziecka nie tylko w przedszkolu.

Agnieszka | 2017-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

"Niestety, tak to już jest, że czasem przydarza się coś,
na co nic nie możemy poradzić.(...)
Wtedy można spróbować znaleźć dobre strony takiej sytuacji."

Świetna, zabawna, a jednocześnie mądra książka. Czytanie jej to przyjemność.

W poprzedniej części Basia wraz z mamą i rodzeństwem przyjechała w góry, gdzie miała spędzić święta wielkanocne i przy okazji pobyć w towarzystwie ukochanych koni. Zmęczeni podróżą szybko poszli spać, by rano wstać wypoczętym i czerpać radość z pobytu w tak pięknym i ciekawym miejscu. Basia wiedziała, że będzie cudownie. Gdy tylko obudziła się rano, nie zwracając uwagi na to, że jest jeszcze w piżamce, przywdziała tylko polar brata i kalosze, i pognała do stajni. Tam Pan Józef pokazał jej wszystkie zwierzęta. Zaraz po śniadaniu znów pobiegła do stajni, gdzie spędziła w towarzystwie Gniadego aż pół dnia. Niestety przy obiedzie Basia poczuła się gorzej. Była apatyczna, nie chciała jeść i miała duszności... W szpitalu okazało się, że Basia ma alergię na zwierzęta. Dziewczynce było z tego powodu bardzo smutno i źle, nie potrafiła się już z niczego cieszyć. Mama próbowała ją pocieszać, ale Basi trudno było się rozchmurzyć.
Ten tom serii o Basi podobał mi się jeszcze bardziej niż...

BiG_m | 2014-07-14
Przeczytana: 31 lipca 2014

Basia trafia do szpitala, gdzie ku jej rozpaczy dowiaduje się, że ma uczulenie na końską sierść i musi przestać głaskać Gniadego. Koniec świata! Na szczęście mama przekupuje córeczkę lodami oraz zabawkowymi konikami i po krzyku..
A tak na poważnie całkiem przyzwoita bajka - choć chciałoby się więcej słuchania emocji niż pouczania, to trzeba przyznać, że bajka jest na dość wysokim poziomie, więc polecam.

casia | 2015-12-15
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Jak na Basię to trochę smutne.
Ale przez to naprawdę dobre. Myślę, że dzieciaki z alergią odnajdą małe pocieszenie.
Jak zawsze niezawodne ilustracje.

Krzysztof | 2019-01-06
Przeczytana: styczeń 2019