Rodzeństwo Tanner

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Geschwister Tanner
83-210-0432-6
Maciej

Rodzeństwo Tanner zawiera wiele elementów autobiograficznych. Samotny i zagubiony w mieszczańskim świecie bohater usiłuje przeciwstawić się procesowi znieczulenia w stosunkach międzyludzkich. W powieści autor analizuje wpływ więzi łączących liczne rodzeństwo na kształtowanie się poszczególnych osobowości w sytuacjach codziennych i niezwykłych.

liryczne_nie_cudo | 2013-08-06

Kompletnie potrafię zmaterializować sobie w wyobraźni bohatera tej książki. Jest namacalny myślowo i co jeszcze ten efekt wzmacnia to to, że jest bardzo spójny. Przekonuje mnie sobą, tym jak obcuje z otoczeniem, jak słucha innych, swoimi myślami. Nie szuka na siłę swojego sensu, ma jego przeczucia i tym sposobem porusza się dalej. Książka do porozmyślania, chociażby o tym ile wspólnego mamy z drzewami.

kociatqo | 2017-10-07
johnyzhivago | 2017-06-17