Południowa łąka i inne opowiadania

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Sunnanäng
978-83-10-11549-2
dzieci, Szwecja,
bythewoods

Pierwsze polskie wydanie kolejnego zbioru opowiadań Astrid Lindgren. Autorka znów sięga do swych bogatych doświadczeń z życia na wsi. Jej bohaterowie to ubogie dzieci, które wiodą życie niełatwe i pozbawione blasku. Ale Lindgren wie, że dzieciom niezbędna jest kolorowa radość, jaką daje beztroska zabawa wśród piękna przyrody. Pozwala więc, by jej postaci w cudowny sposób znajdowały ów wytęskniony barwny świat lub by nieoczekiwanie spełniały się ich marzenia.
Bo jedno - jak zwykle u tej pisarki - jest niezmienne: dzieci, które przedstawia, są wrażliwe i potrzebują do życia zarówno piękna, jak i dobra, nawet jeśli o te wartości trudno.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: http://www.nk.com.pl