Endless Summer, The Boy Next Door
beaciaa9

Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi! Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratem i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że...

Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi!

Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratem i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce, ten nigdy w życiu nie zobaczy w niej kobiety.

Pomysł jest genialny w swej prostocie. Lori i Adam, będą udawać parę, a wtedy na pewno Sean przejrzy na oczy! W teorii wszystko wygląda znakomicie, a początki są obiecujące... Plan działa bez zastrzeżeń do momentu, w którym przestaje działać w ogóle. A potem... A potem wszyscy mają sporo kłopotów.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=milosc-or...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=milosc-or...»

Opinie czytelników (1947)
| 2015-07-10

Bardzo przyjemna książka, jak każda tej autorki :) W oryginale są to dwie oddzielne książki, tutaj połączone w jedną i podzieloną na dwie części. Muszę przyznać, że pierwsza część o wiele bardziej mi się podobała niż druga. Ta druga była taka dziwna. Kompletnie nie podobał mi się Adam, jako agresywny chłopak z ADHD. W pierwszej części bardziej panował nad emocjami. Lori z kolei była bardzo rozrywkowa w tej części :/ No cóż, całość podsumowuję na 7*** ;)

Miłość? - a owszem.

Flirt? - obudzona dziewczęcość roztacza gorące kręgi.

Inne zdarzenia losowe? - trzymajcie się bo to totalny zawrót głowy i jak nic pospadacie z krzeseł.

FAKT NUMER JEDEN: FACECI SĄ ŚLEPI
Czyżby was to dziwiło!

FAKT NUMER DWA: LORI KOCHA SIĘ W SEANIE
Czy aby na pewno?

FAKT NUMER TRZY: LORI MA PRZYJACIELA I PLAN
O tak,intrygantka w natarciu!
Kto by pomyślała,że chłopczyca może się tak rozwinąć intelektualnie,kobieco i fizycznie.
Drżyjcie wszyscy w zasięgu paru mil!
Przyjaciel?
ADHD Adama,kołysząca się na szyi przywieszka czaszki i piszczeli,podobieństwo do Seana i cała masa pomyłek ubrana w przekomiczny sposób.

FAKT NUMER CZTERY: PLAN JEST KIEPSKI
Kiepski???
To chyba jakiś żart,albo małe przekłamanie.
Kiepskie to są pierogi bez masełka.
To tutaj to katastrofa,zagmatwanie,koszmar koszmarów każdego zakochanego.
Fakt,Lori ma plan.
Adam ma plan.
Sean ma plan.
I Bóg wie kto ma jeszcze jakiś plan.
Co się stanie,jeżeli te wszystkie plany się skrzyżują i poplączą...

Poznajemy w tej powieści nastoletnią Lori, która od wielu lat spędza wakacje tak samo.
Pracuje w Vader Marina,gdzie poznaje trzech chłopaków z okolicy: Camerona, Seana i Adama.
Lori to dobry, fajny kumpel mogłyby wyrosnąć piersi w kształcie przypominające rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi by i tak nie zwrócili na nią uwagi.
Lori podkochuje się w Seanie, i to doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce to on nigdy w życiu nie zwróci uwagi na dziewczynę i nie zobaczy w niej kobietę.

Udaje Lori z Adamem parę, może w końcu przejrzy Sean na oczy,lecz sprawy mają się inaczej niż oczekiwała.
Sporo kłopotów narobi sobie Lori przez to wszystko plany jednak legną w gruzach.
To przesympatyczna,ciepła i uczuciowa książka dla młodzieży o miłości,zakochaniu kojarzy się mi z wakacjami, gorącym latem i letnim, beztroskim lenistwem.
W sam raz na letni czas, usiąść w leżaczku delektować się kawą,czy popijając koktajl ze słomką.
Super czytadło na nudne popołudnie, a ja...

Lenalee | 2014-02-15
Przeczytana: 12 lutego 2014

Zima to jedyna pora roku, której nienawidzę. Już pomijając fakt, że jestem niemożliwym wręcz zmarzluchem to nie cierpię ubierać się w kilka warstw i martwić tym, czy nie jest to aby za mało. W czasie zimy (czy może obecnie - pseudo-zimy) staram się jak najczęściej sięgać po książki nawiązujące do wkacji, posiadające pocieszający, ciepły klimat, który rozgrzeje atmosferę, zamiast sprawiać, że zamarznę na sopel lodu. Nie wiedziałam, że książka Jennifer Echols posiada właśnie tak cudowne tło, aczkolwiek cieszę się, że właśnie teraz zdecydowałam się na jej przeczytanie. Choć lektura przebiegła mi bardzo szybko, to przynajmniej miałam możliwość spędzenia kilku świetnych godzin w wyimaginowanym ciepełku, którego bardzo potrzebowałam.

Inez | 2017-06-08

Lori ma szesnaście lat i od bardzo długiego czasu podkochuje się w pewnym chłopaku, którego ojcem jest jej sąsiad i pracodawca. Sean niestety nie zwraca na nią uwagi, interesują go zupełnie inne dziewczyny, niż typ „chłopczycy”, który Lori prezentuje. Nastolatka wpada na znakomity jej zdaniem pomysł - wraz z bratem Seana, Adamem, będą udawać, że są parą, aby wzbudzić w Seanie zazdrość - sęk jednak w tym, że nie wszystko idzie po jej myśli, a uczucia to bardziej skomplikowana rzecz, niż dziewczynie mogłoby się wydawać.
Chciałabym z góry zaznaczyć, że pomimo kilku uwag, jestem z tej książki naprawdę zadowolona i z przyjemnością mogę polecić tę powieść osobom, które oczekują lekkiej, zabawnej i naprawdę romantycznej komedii. Jej ciepły, przyjemny i wakacyjny klimat na pewno umili czas tym czytelnikom, którzy właśnie takiej powieści teraz oczekują - powieści, która wpędzi ich w pozytywny nastrój, delikatnie może nawet „odmóżdży”, jednak zdecydowanie nie w ten negatywny sposób. „Miłość,...

nadzieja1925 | 2013-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2013

Czy Ty też, podobnie jak większość nastoletnich dziewczyn, marzysz o posiadaniu starszego brata? Oczywiście podstawowym autem rzeczonego jest fakt posiadania przez niego… kolegów. Najlepiej przystojnych. I chętnych.

Istnieje jednak ryzyko, że rzeczeni chłopcy, obserwując nasze dorastanie, słodkie kucyki i spódniczki z falbankami, zmagania z trądzikiem i ledwie zarysowane piersi, potraktują nas niczym młodszą siostrę. Zmiana ich sposobu postrzegania graniczy z cudem - niezależnie od wieku, wciąż pozostajemy w ich oczach dziećmi.

Lori chce, żeby te wakacje były lepsze od innych. Postanawia małymi, aczkolwiek bardzo widocznymi, zmianami zawrócić w głowie Seanowi – jednemu z trzech synów swojego sąsiada i pracodawcy, w którym od dawna się kocha. Nie jest to jednak proste, bo zna Seana i jego braci odkąd tylko sięga pamięcią i zmienienie swojego wizerunku chłopczycy w ich oczach może zająć dużo czasu. Wpada jednak na – jej zdaniem – genialny pomysł. Potrzebna jej jedynie pomoc Adama,...

monishka90 | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, New Adult
Przeczytana: 17 lipca 2014

Lori miała plan... z początku wydawał się świetny, jednak z czasem gdy coraz dalej brnęła w niego sytuacja ulegała bardzo dynamicznej zmianie, która znowu prowadziła do kolejnych komplikacji.
Chciała zdobyć chłopaka swoich marzeń, ale czy to ten, którego tak usilnie starała się zdobyć był właśnie nim?
Książka momentami jest pokręcona i trzeba się dobrze wczytać by zrozumieć cała sytuację, za dużo kombinacji bohaterki, ale na końcu i tak liczy się efekt.
Polecam.

Ruthless_Woman | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Idealny wakacyjny klimat: miłość, romans, plaża, słońce, praca dorywcza, sport no i oczywiście zakazane uczucie.
Jako, że w tym czasie byłam nad morzem i czytałam ją na plaży, wprowadziła mnie ona w błogi stan ;D
Czytało się bardzo szybko, książka jest przyjemną młodzieżówką i mogę ją zachwalać w nieskończoność.
Od teraz zawsze będzie mi się kojarzyć z naszym, polskim morzem ;)

Olix | 2017-04-23
Na półkach: Romans, Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Oj słabiutko, słabiutko.
Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jennifer Echols, zapoznałam się z tą autorką przy książce "Dziewczyna, która chciała zbyt wiele" i ona bardzo mi się podobała. Była ciekawa, wciągająca i przyjemna.
Ale niestety nie mogę tego powiedzieć o "Miłości, flircie i innych zdarzeniach losowych".

Książka była niesamowicie nudna, jeszcze pierwsza połowa nie była taka zła, ale w przypadku tej drugiej połowy książki nawet nie mogę powiedzieć, że ją przeczytałam - ja ją przekartkowałam (właściwie to przewinęłam, gdyż czytałam ją w wersji elektronicznej). Skupiłam się głównie na czytaniu samych dialogów, żeby wiedzieć mniej więcej co się dzieje w książce. I tak naprawdę NIC ciekawego się tam nie działo, więc nawet nie mam wyrzutów sumienia, że nie przeczytałam jej od deski do deski.

Bohaterowie są okropnie denerwujący - nie tyle nastolatkowie, którzy występują w tej książce mnie irytowali, bardziej działali mi na nerwy ich rodzice. Ja nie wiem,...

Kasia1101998 | 2016-02-14

Książka naprawdę jest fajna ale do momentu w którym oboje stają się tak zazdrośni, że nawet czytanie nie jest przyjemne. Jednak sam pomysł naprawdę dobry. Polecam osobom lubiącym zagmatwane historie miłosne :)

zobacz kolejne z 1937