Szept w ciemnościach

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
A puzzle for fools
tajemnica, kryminał
Radek Herbacz

Do prywatnego zakładu dla nerwowo chorych doktora Lenza Peter Duluth trafił na kurację odwykową. Alkohol był złudnym lekarstwem na załamanie po śmierci żony Magdalene w tragicznych okolicznościach. Zakład nie wydaje się jednak oazą spokoju, bo dziwne szepty zaczynają zakłócać sen Peterowi-szepty zapowiadające, że wydarzy się tu... zbrodnia!

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Angelika | 2015-08-28

Bez większego szału. Lekka, przyjemna lektura na jesienne, deszczowe dni.

Athoualia | 2016-09-13
Przeczytana: 12 września 2016

Szkoda, nie wiedziałam, że jest to 1. tom cyklu opowiadań o Peterze Duluth. Zaczęłam od 2. części, czyli "Upiorów w teatrze". Bardzo lubię szarady kryminalne i nie spodziewałam się - znowu - kto jest mordercą, wielki plus. Tłumaczenie książki ma to do siebie, że nie czuć czasów, w których żyją bohaterowie (rok wydania oryginału to 1936 rok, a czuje się jak by to był 1999), brakowało mi właśnie takich przestarzałych określeń, zwrotów, opisów.

Andrzej | 2017-01-18
Przeczytana: 2005 rok