Dziewczyna z naprzeciwka

Okładka książki Dziewczyna z naprzeciwka Patrick Quentin
Okładka książki Dziewczyna z naprzeciwka
Patrick Quentin Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
Danger next door
C&T Crime & Thriller
2007-01-01
2007-01-01
Aleksandra Wolnicka

Facet, który zakochał się w kobiecie w kilka dni i to od samego patrzenia na nią? Brzmi dosyć nierealnie, prawda? Nie cierpię, kiedy w książce pojawiają się uczucia, tak jak tutaj, w których prawdziwość ciężko uwierzyć. Przez swoją postawę, Rodman aż sam się prosi, by go wyrolować.
Dialogi w książce dosyć ciężko się czytało. Czasami gubiłam się, co było komentarzem narratora, a co wypowiedzią bohatera. Sam styl pisania jak dla mnie był dość toporny. Nie jest to opowieść, którą czyta się z lekkością.
Clark jest jedną z najbardziej bezbarwnych postaci, z którymi się kiedykolwiek spotkałam. Jest głównym bohaterem, a na tle pozostałych postaci prezentuje się najgorzej. Bardziej intrygujący jest zdecydowanie jego sąsiad- Steel albo wujek Trask. Już sama Laura jest o wiele ciekawsza, chodź wydaje się być tylko bezbronną kobietą. Clark Rodman jest osobą, która niczym nie wyróżnia się z tłumu i przez niektóre jego wypowiedzi, mam ochotę rzucić nim o ścianę.
Jako iż jest to kryminał- spodziewałam się trochę więcej zagadek, które nie dawałby mi spokoju. Przez większą cześć książki te ,,zagadki" były aż nazbyt oczywiste. Ich rozwiązania nie domyśliłam się. Było jednak na tyle przewidywalne, że wcale nie zaskakiwało. Dopiero na sam koniec książki coś zaczęło się dziać i akcja mnie pochłonęła. Nastąpił prawdziwy zwrot akcji. Gdyby książka miała więcej niż 140 stron, jej czytanie byłoby męczarnią.

Przez 3/4 książki oceniłabym ją jako przeciętną. Jednak akcja się rozkręca po nitce do kłębka. Najbardziej spodobał mi się motyw z filmem.

Bardzo fascynująca, trzymająca w napięciu książka. Pamiętam że podobała mi się i przeczytałam praktycznie jednym tchem. Polecam temu, kto uwielbia odczuwać niepokój i "oczyma wyobraźni" chce widzieć rozgrywające się morderstwo i uwikłaną w nie główną postać Clarka Rodmana.

Zasmuciło mnie to że Laura okazała się taką suką

Zasmuciło mnie to że Laura okazała się taką suką

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, trzymająca w napięciu

Świetna książka, trzymająca w napięciu

• 2010
  • Do zdobycia
  • Thriller, kryminał
  • W kolejce
  • Przeczytane w 2016

Dodaj cytat z książki Dziewczyna z naprzeciwka