Głębia Goethego

Wydawnictwo: Więź
83-88032-76-3
Andrzej

Po "Objawieniu Szekspira”, przyjętym przez czytelników z uznaniem i zainteresowaniem, o. Jacek Bolewski proponuje duchowo-teologiczną lekturę kolejnego geniusza literatury pięknej. "Głębia Goethego” skupia się na arcydziełach, łączących początek i koniec twórczości wielkiego Niemca. Są to: "Cierpienia młodego Wertera”, "Lata nauki i lata wędrówki Wilhelma Meistra”, "Powinowactwa z wyboru” i obie części "Fausta”. Książka pokazuje związki między życiem Twórcy a dojrzewaniem jego dzieła – jako świadectwo kształcenia się, kształtowania siebie... Lektura zainteresuje poszukujących inspiracji dla życia duchowego śladami mistrzów-artystów.

Andrzej | 2012-10-23
Przeczytana: 02 października 2012