Inicjacja Mądrości. Dla życia, duchowości, teologii

Wydawnictwo: Św. Wojciech
978-83-7516-447-3
religia
Andrzej

Poszukiwanie Mądrości wymaga drogi, która do niej prowadzi. Biblia poświadcza, że przewodniczką staje się sama Mądrość. Istotna kwestia nie dotyczy więc inicjacji „w” Mądrość, lecz inicjacji Mądrości – dzięki Niej, która tego dokonuje. Wszystko dzieje się przy Jej udziale, trzeba tylko to zauważyć: otworzyć się na Nią, dać się prowadzić. Prezentowane w książce rozważania są świadectwem...

Prezentowane w książce rozważania są świadectwem długiej drogi. Przejście prowadzi przez obszary, gdzie Mądrość objawia się jako szczególnie potrzebna – dla życia, duchowości, teologii. Książka składa się z 33 „odcinków”. Każdy z nich odzwierciedla jakiś element drogi – w kolejności, która wiąże się z przechodzeniem od życia przez praktykę modlitwy do refleksji teologicznej. Poszczególne odcinki można czytać niezależnie, dokonując wyboru zgodnie z osobistymi zainteresowaniami czy potrzebami. Jednakże całość jest uporządkowana według tematów, które stopniowo przybliżają Mądrość. Pogłębiająca się wizja Mądrości naświetla tajemnice Bożego i ludzkiego życia, daje głębsze spojrzenie na wszystko. Wystarczy się poddać – inicjacji Mądrości.

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/inicjacja_madrosci_dla_zycia.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/inicjacja_madrosci_dla_zycia.html

Andrzej | 2012-10-23
Przeczytana: 22 października 2012