Błękitny hotel

The Open Boat
klasyka
Specynka

Trzy opowiadania Stephena Crane'a, amerykańskiego pisarza-naturalisty:

1. "Szalupa" ("The Open Boat")
2. Do Yellow Sky przyjeżdża panna młoda ("The Bride Comes to Yellow Sky")
3. Błękitny hotel ("The Blue Hotel")

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl/

Jarosław Wiśniewski | 2017-10-31

Stephen Crane - Amerykanin, pisarz, poeta, korespondent wojenny, naturalista literacki. Tak w kilku określeniach można szybko scharakteryzować autora tej książki. Żył w latach 1871-1900 i zostawił po sobie kilka interesujących dla czytelników na całym świecie dokonań poetyckich, pisarskich i reporterskich. W książce znajdują się trzy ciekawe opowiadania tegoż autora wybrane z tomu "The Open Boat". Ich tytuły to: "Szalupa", "Do Yellow Sky przyjeżdża pana młoda" oraz "Błękitny hotel".
Opowiadania bardzo dobre. Każde z nich inne i każde mnie zaintrygowało. Pierwsze o rozbitkach w szalupie, którzy próbują ocalić swoje życie i dopłynąć do brzegu. Drugie o powrocie panny i pana młodego, który jest szeryfem do swojego miasteczka w momencie ataku na miasto szalonego rewolwerowca. Trzecie o wydarzeniach w hotelu i pobliskiej knajpie pewnego zimowego, mroźnego i śnieżnego dnia. Nie zdradzam większej ilości szczegółów, gdyż chcę zachęcić do lektury książki. Warto po nią sięgnąć i przeżyć wraz...

Velaya | 2017-03-05
Martka | 2013-01-13
Nejbs | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012
Hemingway poleca, co czytać

W 1934 roku 22-letni Arnold Samuelson, marzący o tym, by zostać pisarzem, wpadł na pomysł, by odwiedzić swojego literackiego idola, Ernesta Hemingwaya, i poprosić go o wskazówki, jak pisać. Jak wymyślił, tak zrobił. Autostopem przejechał z rodzinnej Minnesoty do Key West, gdzie w tym czasie mieszkał pisarz. Został u niego rok.

Półki znanych ludzi

Chyba każdy czytelnik lubi podglądać innego czytelnika – odruchowo sprawdzamy tytuły książek, które czytają współpasażerowie w pociągu lub autobusie, ślizgamy się wzrokiem po półkach znajomych, których odwiedzamy.