Pieluszka Maksa

Wydawnictwo: Zakamarki
Max blöja
978-83-60963-22-7
jagarkar

Maks ma pieluszkę. Na pupie. Ale nie ma to jak siusiać na podłogę! Za to piesek – bardzo chętnie posiusia w pieluszkę. Tylko co na to mama? Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie kiedy...

Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek – jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji.

Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje.

Tekst Barbro Lindgren – w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka – to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/pieluszka-maksa.html

Aghama | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 marca 2015

Śmiałam się w głos, czytając książeczkę w księgarni. Boję się tylko, że moje dziecko potraktuje przygodę Maksa jako inspirację :)

Przeczytana: 06 września 2014

Totalne nieporozumienie. Może i idealna dla 2 latka, ale nie wiem, czy bym się na nią skusiła, aby przeczytać dziecku. Dziecko sika jak pies, a pies do pieluchy...

książek: 1943
TrollBobic | 2017-01-15