Formuła 1 to ja. Bernie Ecclestone

Anna Gralak
Formula 1 Bernie Ecclestone

Mocna 6

Mocna 6

Biografia janusza biznesu, który znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Książka raczej znośna a sama historia to po prostu pochwalenie cwaniaka.

Książka pokazuje jak z ze zwykłych wyścigów zrobiono "szoł" i ile to kosztowało, nie tylko pieniędzy. O tym jak lukrowane ciastko wygladało od środka.

Książka ta pokazuje jak bardzo ważną postacią dla współczesnej Formuły 1 był jej poprzedni szef - Bernie Ecclestone. Historia typu „od zera do miliardera” była dla mnie bardzo ciekawa, nie sądziłem że aż tak miał nieciekawie w życiu poza biznesowym i że był aż tak przebiegły. Największym minusem książki jest sposób jej wydania, najbardziej irytowało mnie przedstawianie każdej cyfry i liczby w formie słów, przez co wolniej czytałem. Zdarzyło się tez kilka poważnych wpadek logicznych i przedstawień liter w słowach a czasami nawet pomylenie GP Austrii z GP Australii. Za największą wpadkę uważam podanie informacji, że jeden z wyścigów obejrzało ponad 6 miliardów ludzi, podczas gdy nawet w całym sezonie sumaryczna liczba widzów tyle nie mogła wynieść.
Ogólnie jestem zadowolony z przeczytania tej historii, bo daje mi jeszcze lepsze pojęcie jak bardzo złożonym sportem jest Formuła 1 i ile konfliktów jest w niej na porządku dziennym, a jak niewiele na bieżąco dostaje się na światło publiczne.

Książka szokująca. Od momentu przeczytania nie oglądnąłem ani jednego wyścigu F1. W biografiach ciekawe jest to, że pokazują genezę rozwoju człowieka.
Szokujące dla mnie jako posiadacza kredytu hipotecznego było to, z jaką łatwością pan Ecclestone zdobył finansowanie dla swojego życiowego przedsięwzięcia. Zainteresowanym tematyką sportów samochodowych polecam.

Świetna pozycja, ważna dla każdego fana F1. Malkontenctwo przeczytanych tu opinii przyprawia o mdłości. Interesujesz się Formułą 1 ? Przeczytaj a nie oglądaj się na opinie "znawców" z Bożej łaski ....

Jak dla mnie to rewelacja. Historia tej postaci to historia samej Formuły 1. Książka ta przedstawia całą zawiłą politykę tego sportu, pozwala bliżej poznać kontrowersyjną osobę szefa F1, a do tego pokazuje historię tego sportu od strony trochę mniej znanej. Znajdziemy tu szczegółowo opisaną całą długą walkę o władzę, skandale z udziałem naczelnych nazwisk F1, a także całą drogę zrobienia ze znanej tylko entuzjastom serii wyścigowej spektaklu międzynarodowego wartego miliardy dolarów. Co do opisów transakcji, których rzeczywiście sporo w tej książce, to myślę, że to właśnie one pozwalają najlepiej zrozumieć Berniego Ecclestone'a. Jest ich dużo i czasami mogą być wręcz niezrozumiałe - ale świetnie obrazują sposób myślenia tej postaci i jego geniusz biznesowy. Polecam serdecznie :)

Nudno i dziwnie napisane! Niestety, autor do spółki z polskim tłumaczem położyli temat, który wydaje się mieć ogromny potencjał.
Autor zasypuje nas faktami, datami i nazwiskami. Nie sposób zrelaksować się czytając tę książkę, bo ciągle musimy koncentrować się na tym co się akurat w niej dzieje. Tłumacz z kolei popełnił mnóstwo błędów typu "rajdy formuły pierwszej" (kibice wiedzą o co chodzi).
Jest jeszcze jedna wpadka redakcyjna - nie wiedzieć czemu wszystkie liczby są zapisywane słownie. "Szesnastego października tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego dziewiątego roku" - fatalnie się to czyta.
Ja, kibic F1 z ponad 20-letnim stażem prawie rok walczyłem z tą książką zaliczając po drodze kilka innych biografii, które wchodziły jak pyszny deser. Szkoda.

Książka na początku dość... nudnawa. Z kolejnymi stronami dogłębnie poznajemy postać samego szefa Formuły 1, jego temperament, dzieciństwo i karierę kierowcy. Coś dla fanów Formuły i nie tylko - polecam serdecznie.

Książka otwierająca oczy na to czym jest formula pierwsza. IMO dobre czytanie.

Książka otwierająca oczy na to czym jest formula pierwsza. IMO dobre czytanie.

• Formuła 1
  • Sport