Zwykły niezwykły przyjaciel

Silvia Lupus
2013-01-01
2013-01-01
psy zwierzęta szkolenie

Książka przyjemna , rewelacyjna od mojej ulubionej autorski na temat psów i nie tylko tak bardzo życiowo.

Kazdy właściciel psa powinien zapoznac sie z ta ksiazka. Niezwykle merytoryczna, powinna wyprzec z naszego rynku szkodliwy chłam typu "Okiem psa" Johna Fishera. Instrukcja obsługi psa, którą warto sobie przyswoić.

Świetna pozycja dla wszystkich miłośników psów. Jeśli posiadasz psa lub planujesz szczeniaka to koniecznie przeczytaj tą książkę. Autorka dzieli się swoją ogromną wiedzą o tym jak wychować i nawiązać więź z psem. Tłumaczy też psie zachowania których człowiek nie rozumie a także wytyka podstawowe błędy jakie popełniamy wychowując psa. Warto przeczytać.

to niezbędne abecadło dla wszystkich odpowiedzialnych właścicieli szczeniąt :-)
w jasny sposób autorka przedstawia cały tok postępowania z nowym domownikiem, wyjaśnia krok po kroku jak należy postępować oraz co równie istotne, jak unikać najczęstszych błędów w wychowaniu czworonoga, powołując się na różnorodną literaturę, a także własne olbrzymie doświadczenie,

polecam bardzo :-)

to niezbędne abecadło dla wszystkich odpowiedzialnych właścicieli szczeniąt :-)

polecam...

Zapraszam.

Zapraszam.

Kolejna przeczytana książka Zofii Mrzewińskiej. Taka sama, jak poprzednie, ale chyba najlepsza ze wszystkich. Trochę więcej tekstu, chociaż i tak sama książeczka jest bardzo niewielka i uboga: jak i inne wydania Mrzewińskiej (max. 60-70 stron). Książka dobra dla ludzi, którzy kupują/przygarniają swojego pierwszego pieska-szczeniaka. Nic naukowego.

Mrzewińska widać, że ma świetne podejście do psów, ale raczej trudno jest jej to przelać na papier. Korekta jej książek również jest bardzo słaba: wszędzie znajdujemy tysiąc znaków zapytania, a i czasem nawet dopiero po spacji. Literki wielkości przynajmniej 13 punktów: aby stron było choć ciut więcej.

Mrzewińska widać, że ma...

Książki o wychowaniu i szkoleniu psów to literatura szalenie trudna do oceny. W gruncie rzeczy mało kto ma naprawdę kompetencje do wypowiadania się w tej kwestii. Większość autorów jest na bakier z aktualnymi informacjami jakimi dysponują naukowcy na temat psów. Stąd też np niefortunne traktowanie obserwacji wilków i późniejsze przekładanie uzyskanej w ten sposób wiedzy na wychowanie psa.

"Zwykły niezwykły przyjaciel" jest jedną z nielicznych pozycji, która nie bazuje na własnych wyssanych z palca teoriach, a na rzetelnej i gromadzonej przez wiele lat wiedzy. Książką jest napisana w przystępny sposób, co dodatkowo sprawia, że czytelnik nie czuje się zagubiony. Byłabym w stanie z czystym sumieniem dać książkę do przeczytania dziecku i nie sądzę żeby miało ono wiele problemów ze zrozumieniem. Dodatkowym atutem jest ilustracja pewnych zjawisk i zależności przy użyciu przykładów z życia wziętych. Ilość informacji może nieco przytłoczyć, bo choć są to same podstawy podstaw, które powinien znać każdy posiadacz psa, nie da się ukryć, że wiedzy do przyswojenia jest sporo. Bardzo często problemem jest też to, że zwykły człowiek ma mnóstwo błędnych poglądów na temat tego jak działa pies i jak powinno się go obsługiwać. P. Mrzewińska rozprawia się zatem z błędnymi założeniami i pokazuje jak pies faktycznie postrzega otoczenie i jak można mu pomóc w orientacji w obcym, ludzkim świecie. Wspaniały lekki styl i barwny język sprawiają dodatkową przyjemność przy czytaniu. Nawet stary wyjadacz, któremu wydaje się, że wie już mnóstwo o psach może się jeszcze czegoś nauczyć czytając "Zwykłego niezwykłego przyjaciela". Książkę bardzo polecam zarówno kompletnym laikom, jak i ludziom którym pies towarzyszy już od jakiegoś czasu.

Zastrzeżenie do książki mam w zasadzie jedno, jest zdecydowanie za krótka i ja chcę więcej.

Świetny poradnik, esencja tego, co każdy psiarz powinien znać na pamięć. To kolejna książka p. Mrzewińskiej, zbierająca w jedną całość to, co najważniejsze z wszystkich poprzednich i układająca tę wiedzę w spójną całość - obraz budowania prawidłowej relacji z psem. Poradnik wzbogacony jest licznymi przykładami z życia i obszernego doświadczenia szkoleniowego Autorki, co nadaje narracji kolorytu i sprzyja zapamiętaniu treści. Fajnie się czyta i każde zdanie ważne! Wiem, że będę do tej książeczki wracać niejeden raz.

Jestem fanką autorki i to moja kolejna jej książka. Ta pozycja mnie rozczarowała, bo była w dużej mierze powtórką z rozrywki. Poza tym, zapewne przez ogrom przekazywanej wiedzy, autorka nie uniknęła chaosu.Czyta się średnio i jako kolejna z pozycji - niewiele wnosi.

• Zwierzęta
  • Psy
  • Kynologia
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Zwykły niezwykły przyjaciel