Zwykły niezwykły przyjaciel

Wydawnictwo: Silvia Lupus
psy zwierzęta szkolenie
poradniki
Kafka

"Niezbędny poradnik dla wszystkich, którzy myślą o zakupie i odpowiedzialnym wychowaniu psa. Ciekawy również dla fachowców poprzez nietuzinkowe spojrzenie na problemy szkolenia i codziennego bytowania z psem. Wszystkim początkującym i zaawansowanym psiarzom polecam z pełnym przekonaniem." Marta Gutowska, lekarz weterynarii, pasjonatka szkolenia psów pracujących dla człowieka, członek...

Marta Gutowska, lekarz weterynarii, pasjonatka szkolenia psów pracujących dla człowieka, członek założyciel i szef szkolenia psów Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT

źródło opisu: http://www.silva-lupus.pl/a,70,zwykly-niezwykly-pr...(?)

źródło okładki: google

Octopus | 2016-02-04
Na półkach: Branżowe, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2016

to niezbędne abecadło dla wszystkich odpowiedzialnych właścicieli szczeniąt :-)
w jasny sposób autorka przedstawia cały tok postępowania z nowym domownikiem, wyjaśnia krok po kroku jak należy postępować oraz co równie istotne, jak unikać najczęstszych błędów w wychowaniu czworonoga, powołując się na różnorodną literaturę, a także własne olbrzymie doświadczenie,

polecam bardzo :-)

Anaesz | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

Świetna pozycja dla wszystkich miłośników psów. Jeśli posiadasz psa lub planujesz szczeniaka to koniecznie przeczytaj tą książkę. Autorka dzieli się swoją ogromną wiedzą o tym jak wychować i nawiązać więź z psem. Tłumaczy też psie zachowania których człowiek nie rozumie a także wytyka podstawowe błędy jakie popełniamy wychowując psa. Warto przeczytać.

Bedata | 2013-11-09

Jestem fanką autorki i to moja kolejna jej książka. Ta pozycja mnie rozczarowała, bo była w dużej mierze powtórką z rozrywki. Poza tym, zapewne przez ogrom przekazywanej wiedzy, autorka nie uniknęła chaosu.Czyta się średnio i jako kolejna z pozycji - niewiele wnosi.

Lillianna | 2015-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Zapraszam.

Kosa | 2015-06-04
Przeczytana: 2015 rok

Kolejna przeczytana książka Zofii Mrzewińskiej. Taka sama, jak poprzednie, ale chyba najlepsza ze wszystkich. Trochę więcej tekstu, chociaż i tak sama książeczka jest bardzo niewielka i uboga: jak i inne wydania Mrzewińskiej (max. 60-70 stron). Książka dobra dla ludzi, którzy kupują/przygarniają swojego pierwszego pieska-szczeniaka. Nic naukowego.

Mrzewińska widać, że ma świetne podejście do psów, ale raczej trudno jest jej to przelać na papier. Korekta jej książek również jest bardzo słaba: wszędzie znajdujemy tysiąc znaków zapytania, a i czasem nawet dopiero po spacji. Literki wielkości przynajmniej 13 punktów: aby stron było choć ciut więcej.

Fromthepass | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Świetny poradnik, esencja tego, co każdy psiarz powinien znać na pamięć. To kolejna książka p. Mrzewińskiej, zbierająca w jedną całość to, co najważniejsze z wszystkich poprzednich i układająca tę wiedzę w spójną całość - obraz budowania prawidłowej relacji z psem. Poradnik wzbogacony jest licznymi przykładami z życia i obszernego doświadczenia szkoleniowego Autorki, co nadaje narracji kolorytu i sprzyja zapamiętaniu treści. Fajnie się czyta i każde zdanie ważne! Wiem, że będę do tej książeczki wracać niejeden raz.

Salva | 2014-12-03

Książki o wychowaniu i szkoleniu psów to literatura szalenie trudna do oceny. W gruncie rzeczy mało kto ma naprawdę kompetencje do wypowiadania się w tej kwestii. Większość autorów jest na bakier z aktualnymi informacjami jakimi dysponują naukowcy na temat psów. Stąd też np niefortunne traktowanie obserwacji wilków i późniejsze przekładanie uzyskanej w ten sposób wiedzy na wychowanie psa.

"Zwykły niezwykły przyjaciel" jest jedną z nielicznych pozycji, która nie bazuje na własnych wyssanych z palca teoriach, a na rzetelnej i gromadzonej przez wiele lat wiedzy. Książką jest napisana w przystępny sposób, co dodatkowo sprawia, że czytelnik nie czuje się zagubiony. Byłabym w stanie z czystym sumieniem dać książkę do przeczytania dziecku i nie sądzę żeby miało ono wiele problemów ze zrozumieniem. Dodatkowym atutem jest ilustracja pewnych zjawisk i zależności przy użyciu przykładów z życia wziętych. Ilość informacji może nieco przytłoczyć, bo choć są to same podstawy podstaw, które...

Delvardian | 2018-01-15

Kazdy właściciel psa powinien zapoznac sie z ta ksiazka. Niezwykle merytoryczna, powinna wyprzec z naszego rynku szkodliwy chłam typu "Okiem psa" Johna Fishera. Instrukcja obsługi psa, którą warto sobie przyswoić.

agaaa90 | 2018-01-16
Na półkach: Psy, Posiadam, Przeczytane