Anioły Jedwabnego Szlaku

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-936069-0-0
Matacz

Anioły Jedwabnego Szlaku to książkowa podróż Jedwabnym Szlakiem, którego opisywany odcinek wiedzie ze starożytnej Samarkandy poprzez Kirgistan, góry Tienszan do zamieszkiwanego przez buntowniczych Ujgurów legendarnego Kaszgaru w autonomicznym chińskim regionie Sinciang. Wraz z autorem przemierzysz położoną pośród najwyższych gór świata Karakorum Highway i spędzisz noc na pustyni Takla Makan.

Nieważne czy siedzisz za biurkiem, czy przerzucasz wiadra na budowie współczesny świat jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

Anioły Jedwabnego Szlaku to pozycja łącząca w sobie cechy reportażu, przewodnika po Azji Centralnej oraz prostego podręcznika backpackingu. Lektura książeczki, na kartach której spotkasz podróżujących po świecie zwykłych ludzi a także niezwykle życzliwą ludność zamieszkującą najmniej znane w Europie regiony Azji, może stać się przełomem w Twoim życiu. Spakuj więc plecak i wybierz się w podroż, podczas której odnajdziesz siebie. Zgodnie ze słowami Hansa Christiana Andersena - *“Podróże są jak ożywcza kąpiel umysłu, jak rysunek Medei, który sprawia, że znów jesteś młody”.

źródło opisu: Self Publishing, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Matacz | 2013-03-09
Przeczytana: 07 marca 2013

"Anioły..." to bardziej krótki reportaż z podróży do krajów Azji środkowej i wschodniej, niż typowa książka podróżnicza. Nie znajdziemy tu opisu przeżyć autora, a raczej informacje gdzie był, czy miał jakieś problemy, ewentualnie ile zapłacił za nocleg lub transport. Osobiście wolę innego typu literaturę podróżniczą, jednak mimo wszystko uważam, że książka jest dobra dla osób które planują podróż po azjatyckich krajach i chyba właśnie dla takich osób jest napisana. Świadczy o tym sympatyczny dodatek zamieszczony na końcu książki, a jest nim lista rzeczy do spakowania :)
Dodatkowo podobały mi się rozmowy ze zwykłymi, miejscowymi ludźmi, ale mogłyby być znacznie dłuższe, zresztą jak cała książka. Minusem są zapiski typu Pan F. z miasta C. Bardzo mnie to drażniło. Wolałbym, żeby imiona zostały zmienione ale były podane w całości.
Podsumowując: jeśli planujesz podróż - przeczytaj koniecznie, jeśli czytasz bo lubisz taką tematykę - przeczytaj, ale nie oczekuj rewelacji.