Dotyk Crossa

romans
typ
papier
Aniutka90
6,81 (3880 ocen i 494 opinie)

Opis książki

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady. Jedyna taka powieść erotyczna, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku. Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt...

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie.
Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady.

Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku.

Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pragnęłam jego dotyku jak narkotyku, choć wiedziałam, że jest dla mnie zgubny. Moja zraniona dusza i ciało broniły się, ale on z łatwością je posiadł.

Gideon czuł to samo, dręczyły go podobne demony. Byliśmy jak lustra, które odbijały swoje najgłębsze rany i najdziksze pragnienia.

Ta miłość stworzyła mnie na nowo. Modliłam się, by koszmary przeszłości nie rozdzieliły nas.

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
DaiHelsing | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Szczerze? Główna bohaterka jest piękna, inteligentna, zgrabna i powabna, ma bogatych rodziców (zwłaszcza ojczyma), super mieszkanie w centrum Nowego Jorku i współlokatora-najlepszego przyjaciela biseksualistę (to nawet lepiej niż geja!). Spotyka przystojnego, wysokiego, dobrze zbudowanego, niebieskookiego, seksownego, wiecznie napalonego, znającego się na modzie, opiekuńczego, zabawnego, mądrego, doświadczonego, 27-letniego, dobrego rodowodu, bogatego faceta, który jest na dodatek demonem seksu. I uprawiają seks, kłócą się, uprawiają seks, kłócą się, ona ma złe wspomnienia z dzieciństwa, on też, seks znowu, kłótnia, seks i koniec książki.

Aniutka90 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż 50 Odcieni Greya. Lekko podobna do wyżej wymienionej książki. Bohaterów bardzo polubiłam, nie ma seksu BDSM. Z radością zabiorę się za kolejną część już niedługo.

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Hmmm moja opinia? Ksiązka bardzo podobna do Greya. Tam Szary tu Mroczny, przeprowadzka do nowego miasta, nowe mieszkanie, nowa praca, otaczanie się bogactwem wokół. Jest to poprostu trochę skopiowana historia Any i Greya. Dość szybko się czyta choć jak dla mnie za dużo wulgarnych słów. Zdecydowanie za mało akcji a za dużo seksu, jednak z ciekawości sięgnę po drugą część.

TheTrack | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

UWAGA! Moja opinia zawiera wulgaryzmy!
Chciałam przeczytać coś „lekkiego”. Nie chodzi o objętość książki, tylko treść. Jestem w trakcie czytania innej powieści, ale nie mogłam na niej się skupić. Potrzebowałam odmiany. Czegoś co pozwoli mi odpocząć od tamtej lektury i nabrać do niej dystansu. Traf padł na „Dotyk Crossa”. Dobrze wiedziałam, że książka Day to erotyk, mimo to sięgnęłam po tę pozycję.
Główna bohaterka Eva wraz ze swoim przyjacielem biseksualistą – Carym przeprowadza się po studiach do Nowego Jorku. Poznaje ona w dość „nie”typowych okolicznościach Gideona Crossa. I jak to zwykle w takich powieściach bywa, ich uczucie napędzane wielką „chcicą” na ostry i perwersyjny seks, przeistacza się w burzliwy i namiętny związek.
Po prostu nie wiem jak delikatnie napisać, że ta książka to gniot. Gniot! Porażka! Jak na początku widziałam sens w czytaniu, bo książka zapowiadała się na dość dobrą (biorąc pod uwagę gatunek), to później czytałam tylko z przymusu...

Marta | 2013-02-05

Jak na zawołanie mam kolejną wersję boskiego Greya..

Książka jest wierną kopią do tego stopnia, że zaczyna się wręcz identycznie - bohaterkę podczas rozmowy o pracę powala ON - bóg seksu. Czyż nie brzmi znajomo?
Kiedy na kolejnych stronach zobaczyłam określenie owego boga - Pan Mroczny i Niebezpieczny (tak, tak, pisane z dużych liter), nie wytrzymałam. Cross, Grey.. Kolejnemu boskiemu już dziękuję.

Piękni, młodzi i bogaci. Gdy Eva i Gideon wpadają na siebie wiedzą, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Namiętność i pożądanie nie wypuszcza ich z rąk - zatracają się w sobie całkowicie. Jednak duchy przeszłości mogą stanąć na przeszkodzie, gdy w ich związek zacznie wkradać się miłość.

Trudno mi nie porównać tej książki z "Pięćdziesięcioma twarzami Grey'a", bo szkielet powieści osadza się praktycznie w tych samych ramach. Jednak Sylvia Day posługuje się odważniejszym językiem, większą ilością scen seksu, w których mimo, iż Eva zachowuje się jak uległa, ma równie silną osobowość, co Gideon. Lubię taką literaturę, w której zachodzą tak żywe i namiętne (lub po prostu: "łóżkowe") relacje między bohaterami, a przy okazji ukazane są ich problemy i dążenie do wspólnego szczęścia. Jedynie, co mi się tu nie podobało, to chwilami przesłodzone zachowania Gideona w stosunku do Evy (co trochę psuło mi obraz tego męskiego dominanta). Mimo wszystko - rewelacyjna opowieść!

Magdalena | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Pierwszy raz czytałam tego typu książkę. Podchodziłam do niej pobłażliwie, bo sądziłam, ze będzie denna. Natomiast nie mogę tego powiedzieć. Nie ma tu tylko seksu, ale poruszane zostają problemy między dwojgiem osób doświadczonych przez życie. Nie udało mi się przeczytać tej książki za jednym zamachem. Musiałam robić przerwy. Mój mózg domagał się bardziej ambitnej lektury :)

Ania | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Powiem tak... duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka.Pierwszy raz czytałam tego typu powieść.Jest to w pełnej okazałości erotyk bardzo szczegółowo opisujący sceny łóżkowe.Trochę denerwowało mnie to że główni bohaterowie na zmiane kłócili się i godzili ale też podobało mi się to że tak walczyli o siebie dażąc się miłością i wielkim pożądaniem.

KatiaBlue | 2013-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2013

Tak jak przed każdą "głośniejszą" książką tak i tym razem przeczytałam niewiele zdradzającą recenzję. Oczywiście opinia typu: idealna po serii E. L. James! mnie nie zaskoczyła. Wiedziałam za co się biorę. Ale stwierdzenie, że bohater książki Sylvii Day - Gideon Crossjestlepszy od Christiana Greya, lekko mnie zdziwiło. "Kim on musi być, że jest lepszy od Greya? Greya, którego pokochałam od pierwszej strony." Cóż, Gideon ma wiele cech, które posiada także Christian. Jest bogaty, ma miękkie włosy, zniewalające spojrzenie, dziwną rodzinę, problemy psychiczne, upodobanie do brunetek. Całe szczęście, że ci panowie mieszkają na różnych końcach Stanów Zjednoczonych, bo mogłoby być niebezpiecznie.

"Dotyk Crossa" jest niewątpliwie napisany lepszą literaturą niż "50 twarzy Greya" - to raczej prosta lektura. Język pani Day rozbawił mnie niejednokrotnie, znacznie różni się od ubogiego słownictwa pani James, gdzie erekcja jest zawsze erekcją. Ale "Dotyk Crossa", tak czy inaczej, jest trochę...

damonowa | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Książka oczywiście kończy się tak, że trzeba koniecznie przeczytać kolejną, co nie za bardzo lubie bo trzeba czekać aż teraz kolejny tom się ukaże.
A więc: kolejny erotyk, i od poprzedniego (50 twarzy Greya) różni się tym, że stylistycznie jest o wiele lepiej napisana.
On i ona bardzo bogaci, piękni i jak na ironie obydwaj mają skomplikowaną przeszłość, co odbija się na teraźniejszości i jakże na ich związku. Kłócą się, uciekają od siebie i to znów godzą się, i tak w kółko. No i w między czasie kochają się. Jednak nie ma tego co w Greyu, pan Gideon mnie nie zaskakuje ani nie powala tak jak było w przypadku Greya.
Czy polecam? Jeśli lubicie erotyki to jak najbardziej.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku