Dotyk Crossa

Bared To You
literatura erotyczna, seks
Aniutka90

Inne wydania

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady. Jedyna taka powieść erotyczna, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku. Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt...

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie.

Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady.

Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku.

Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pragnęłam jego dotyku jak narkotyku, choć wiedziałam, że jest dla mnie zgubny. Moja zraniona dusza i ciało broniły się, ale on z łatwością je posiadł.

Gideon czuł to samo, dręczyły go podobne demony. Byliśmy jak lustra, które odbijały swoje najgłębsze rany i najdziksze pragnienia.

Ta miłość stworzyła mnie na nowo. Modliłam się, by koszmary przeszłości nie rozdzieliły nas.

To wyrafinowana, prowokacyjna, podniecająca, bardzo erotyczna I świetnie napisana książka. Kto polubił Pięćdziesiąt twarzy Greya, pokocha Dotyk Crossa.

“Swept Away by Romance”

Dotyk Crossa budzi te same emocje co Pięćdziesiąt twarzy Greya. Niepokoi, rozpala miłosnymi scenami i wciągająco opowiedzianą historią.

“Dear Author”

Świetnie napisany i nasączony erotyzmem romans z pełnokrwistymi bohaterami. Dotyk Crossa jest tym, czym miało być Pięćdziesiąt twarzy Greya.

“The Book Pushers”

0 (0 ocen i opinii)
Dzika bestia
Jorge Franco

5,2 (10 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
DaiHelsing | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Szczerze? Główna bohaterka jest piękna, inteligentna, zgrabna i powabna, ma bogatych rodziców (zwłaszcza ojczyma), super mieszkanie w centrum Nowego Jorku i współlokatora-najlepszego przyjaciela biseksualistę (to nawet lepiej niż geja!). Spotyka przystojnego, wysokiego, dobrze zbudowanego, niebieskookiego, seksownego, wiecznie napalonego, znającego się na modzie, opiekuńczego, zabawnego, mądrego, doświadczonego, 27-letniego, dobrego rodowodu, bogatego faceta, który jest na dodatek demonem seksu. I uprawiają seks, kłócą się, uprawiają seks, kłócą się, ona ma złe wspomnienia z dzieciństwa, on też, seks znowu, kłótnia, seks i koniec książki.

Shimik | 2015-04-29

Szczerze obawiałem się tej pozycji po uprzednim spotkaniu z Greyem. Mimo wszystko sięgnąłem po nią i muszę przyznać iż czytało mi się ją dobrze:) Oczekiwania jakie można mieć do tego typu literatury zostały spełnione:) Polecam sięgnięcie właśnie po ten tytuł:)

Piękni, młodzi i bogaci. Gdy Eva i Gideon wpadają na siebie wiedzą, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Namiętność i pożądanie nie wypuszcza ich z rąk - zatracają się w sobie całkowicie. Jednak duchy przeszłości mogą stanąć na przeszkodzie, gdy w ich związek zacznie wkradać się miłość.

Trudno mi nie porównać tej książki z "Pięćdziesięcioma twarzami Grey'a", bo szkielet powieści osadza się praktycznie w tych samych ramach. Jednak Sylvia Day posługuje się odważniejszym językiem, większą ilością scen seksu, w których mimo, iż Eva zachowuje się jak uległa, ma równie silną osobowość, co Gideon. Lubię taką literaturę, w której zachodzą tak żywe i namiętne (lub po prostu: "łóżkowe") relacje między bohaterami, a przy okazji ukazane są ich problemy i dążenie do wspólnego szczęścia. Jedynie, co mi się tu nie podobało, to chwilami przesłodzone zachowania Gideona w stosunku do Evy (co trochę psuło mi obraz tego męskiego dominanta). Mimo wszystko - rewelacyjna opowieść!

TheTrack | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

UWAGA! Moja opinia zawiera wulgaryzmy!
Chciałam przeczytać coś „lekkiego”. Nie chodzi o objętość książki, tylko treść. Jestem w trakcie czytania innej powieści, ale nie mogłam na niej się skupić. Potrzebowałam odmiany. Czegoś co pozwoli mi odpocząć od tamtej lektury i nabrać do niej dystansu. Traf padł na „Dotyk Crossa”. Dobrze wiedziałam, że książka Day to erotyk, mimo to sięgnęłam po tę pozycję.
Główna bohaterka Eva wraz ze swoim przyjacielem biseksualistą – Carym przeprowadza się po studiach do Nowego Jorku. Poznaje ona w dość „nie”typowych okolicznościach Gideona Crossa. I jak to zwykle w takich powieściach bywa, ich uczucie napędzane wielką „chcicą” na ostry i perwersyjny seks, przeistacza się w burzliwy i namiętny związek.
Po prostu nie wiem jak delikatnie napisać, że ta książka to gniot. Gniot! Porażka! Jak na początku widziałam sens w czytaniu, bo książka zapowiadała się na dość dobrą (biorąc pod uwagę gatunek), to później czytałam tylko z przymusu...

Aniutka90 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż 50 Odcieni Greya. Lekko podobna do wyżej wymienionej książki. Bohaterów bardzo polubiłam, nie ma seksu BDSM. Z radością zabiorę się za kolejną część już niedługo.

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Hmmm moja opinia? Ksiązka bardzo podobna do Greya. Tam Szary tu Mroczny, przeprowadzka do nowego miasta, nowe mieszkanie, nowa praca, otaczanie się bogactwem wokół. Jest to poprostu trochę skopiowana historia Any i Greya. Dość szybko się czyta choć jak dla mnie za dużo wulgarnych słów. Zdecydowanie za mało akcji a za dużo seksu, jednak z ciekawości sięgnę po drugą część.

Marta | 2013-02-05

Jak na zawołanie mam kolejną wersję boskiego Greya..

Książka jest wierną kopią do tego stopnia, że zaczyna się wręcz identycznie - bohaterkę podczas rozmowy o pracę powala ON - bóg seksu. Czyż nie brzmi znajomo?
Kiedy na kolejnych stronach zobaczyłam określenie owego boga - Pan Mroczny i Niebezpieczny (tak, tak, pisane z dużych liter), nie wytrzymałam. Cross, Grey.. Kolejnemu boskiemu już dziękuję.

Modliszeg | 2014-07-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka, warta polecenia! Tematyka jest wyjątkowo podobna do losów Grey'a. Przyjemnie się czyta. Z niecierpliwością czekam na kolejną część ponieważ ta, zakończyła się bardzo tajemniczo.:)

Ania | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Powiem tak... duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka.Pierwszy raz czytałam tego typu powieść.Jest to w pełnej okazałości erotyk bardzo szczegółowo opisujący sceny łóżkowe.Trochę denerwowało mnie to że główni bohaterowie na zmiane kłócili się i godzili ale też podobało mi się to że tak walczyli o siebie dażąc się miłością i wielkim pożądaniem.

kaktusowaona71 | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Poznałam historię Greya - teraz przyszedł czas na kolejnego potentata z problemami. Przedstawiam męskiego, zwierzęcego i pierwotnego Gideona Crossa.
Pisząc o cyklu "Rozpalona" nie sposób powstrzymać się od porównań z "Greyem" . Toteż nawet nie będę próbować. Opinia zatem pełna będzie owych porównań.
Powiem tak:
Potrzebny mi cud - na już.
Chciałabym mianowicie, aby jakoś dało się zrobić mix z tych dwóch serii, wybierając z każdej najlepsze strony. To dopiero byłaby opowieść ! :))
Historia rozwoju związku Crossa i Eve może i nie powaliła mnie na kolana i nie zemdlałam podczas jej lektury ( bo z wieloma elementami miałam już styczność w Greyu), niemniej jednak, opisy scen intymnych i zachowania w owych chwilach głównego bohatera, często potrafiły mnie poważnie rozgrzać ( w przeciwieństwie do opisów w wykonaniu pani E.L.James, na które pozostawałam każdorazowo całkowicie obojętna ).
Opisy są mocne. Często dosadne, okraszone sporą dozą wulgarności ( zarówno w wypowiedziach bohaterów...

Na półkach