Okładka książki Dotyk Crossa

Dotyk Crossa

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozpalona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
romans
typ
papier
Aniutka90
6.77 (2662 ocen i 352 opinie)

Opis książki

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady. Jedyna taka powieść erotyczna, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku. Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pr...

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie.
Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady.

Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku.

Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pragnęłam jego dotyku jak narkotyku, choć wiedziałam, że jest dla mnie zgubny. Moja zraniona dusza i ciało broniły się, ale on z łatwością je posiadł.

Gideon czuł to samo, dręczyły go podobne demony. Byliśmy jak lustra, które odbijały swoje najgłębsze rany i najdziksze pragnienia.

Ta miłość stworzyła mnie na nowo. Modliłam się, by koszmary przeszłości nie rozdzieliły nas.

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
DaiHelsing | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Szczerze? Główna bohaterka jest piękna, inteligentna, zgrabna i powabna, ma bogatych rodziców (zwłaszcza ojczyma), super mieszkanie w centrum Nowego Jorku i współlokatora-najlepszego przyjaciela biseksualistę (to nawet lepiej niż geja!). Spotyka przystojnego, wysokiego, dobrze zbudowanego, niebieskookiego, seksownego, wiecznie napalonego, znającego się na modzie, opiekuńczego, zabawnego, mądrego, doświadczonego, 27-letniego, dobrego rodowodu, bogatego faceta, który jest na dodatek demonem seksu. I uprawiają seks, kłócą się, uprawiają seks, kłócą się, ona ma złe wspomnienia z dzieciństwa, on też, seks znowu, kłótnia, seks i koniec książki.

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Hmmm moja opinia? Ksiązka bardzo podobna do Greya. Tam Szary tu Mroczny, przeprowadzka do nowego miasta, nowe mieszkanie, nowa praca, otaczanie się bogactwem wokół. Jest to poprostu trochę skopiowana historia Any i Greya. Dość szybko się czyta choć jak dla mnie za dużo wulgarnych słów. Zdecydowanie za mało akcji a za dużo seksu, jednak z ciekawości sięgnę po drugą część.

Aniutka90 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż 50 Odcieni Greya. Lekko podobna do wyżej wymienionej książki. Bohaterów bardzo polubiłam, nie ma seksu BDSM. Z radością zabiorę się za kolejną część już niedługo.

Marta | 2013-02-05

Jak na zawołanie mam kolejną wersję boskiego Greya..

Książka jest wierną kopią do tego stopnia, że zaczyna się wręcz identycznie - bohaterkę podczas rozmowy o pracę powala ON - bóg seksu. Czyż nie brzmi znajomo?
Kiedy na kolejnych stronach zobaczyłam określenie owego boga - Pan Mroczny i Niebezpieczny (tak, tak, pisane z dużych liter), nie wytrzymałam. Cross, Grey.. Kolejnemu boskiemu już dziękuję.

Ania | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Powiem tak... duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka.Pierwszy raz czytałam tego typu powieść.Jest to w pełnej okazałości erotyk bardzo szczegółowo opisujący sceny łóżkowe.Trochę denerwowało mnie to że główni bohaterowie na zmiane kłócili się i godzili ale też podobało mi się to że tak walczyli o siebie dażąc się miłością i wielkim pożądaniem.

TheTrack | 2013-02-18
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

UWAGA! Moja opinia zawiera wulgaryzmy!
Chciałam przeczytać coś „lekkiego”. Nie chodzi o objętość książki, tylko treść. Jestem w trakcie czytania innej powieści, ale nie mogłam na niej się skupić. Potrzebowałam odmiany. Czegoś co pozwoli mi odpocząć od tamtej lektury i nabrać do niej dystansu. Traf padł na „Dotyk Crossa”. Dobrze wiedziałam, że książka Day to erotyk, mimo to sięgnęłam po tę pozycję.
Główna bohaterka Eva wraz ze swoim przyjacielem biseksualistą – Carym przeprowadza się po studiach do Nowego Jorku. Poznaje ona w dość „nie”typowych okolicznościach Gideona Crossa. I jak to zwykle w takich powieściach bywa, ich uczucie napędzane wielką „chcicą” na ostry i perwersyjny seks, przeistacza się w burzliwy i namiętny związek.
Po prostu nie wiem jak delikatnie napisać, że ta książka to gniot. Gniot! Porażka! Jak na początku widziałam sens w czytaniu, bo książka zapowiadała się na dość dobrą (biorąc pod uwagę gatunek), to później czytałam tylko z przymusu i ch...

KatiaBlue | 2013-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2013

Tak jak przed każdą "głośniejszą" książką tak i tym razem przeczytałam niewiele zdradzającą recenzję. Oczywiście opinia typu: idealna po serii E. L. James! mnie nie zaskoczyła. Wiedziałam za co się biorę. Ale stwierdzenie, że bohater książki Sylvii Day - Gideon Crossjestlepszy od Christiana Greya, lekko mnie zdziwiło. "Kim on musi być, że jest lepszy od Greya? Greya, którego pokochałam od pierwszej strony." Cóż, Gideon ma wiele cech, które posiada także Christian. Jest bogaty, ma miękkie włosy, zniewalające spojrzenie, dziwną rodzinę, problemy psychiczne, upodobanie do brunetek. Całe szczęście, że ci panowie mieszkają na różnych końcach Stanów Zjednoczonych, bo mogłoby być niebezpiecznie.

"Dotyk Crossa" jest niewątpliwie napisany lepszą literaturą niż "50 twarzy Greya" - to raczej prosta lektura. Język pani Day rozbawił mnie niejednokrotnie, znacznie różni się od ubogiego słownictwa pani James, gdzie erekcja jest zawsze erekcją. Ale "Dotyk Crossa", tak czy inaczej, jest trochę inną ko...

damonowa | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Książka oczywiście kończy się tak, że trzeba koniecznie przeczytać kolejną, co nie za bardzo lubie bo trzeba czekać aż teraz kolejny tom się ukaże.
A więc: kolejny erotyk, i od poprzedniego (50 twarzy Greya) różni się tym, że stylistycznie jest o wiele lepiej napisana.
On i ona bardzo bogaci, piękni i jak na ironie obydwaj mają skomplikowaną przeszłość, co odbija się na teraźniejszości i jakże na ich związku. Kłócą się, uciekają od siebie i to znów godzą się, i tak w kółko. No i w między czasie kochają się. Jednak nie ma tego co w Greyu, pan Gideon mnie nie zaskakuje ani nie powala tak jak było w przypadku Greya.
Czy polecam? Jeśli lubicie erotyki to jak najbardziej.

Patrycja | 2014-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Długo zastanawiałam się co napisać, bo jest to pierwsza tego typu książka przeczytana przeze mnie. Co tu dużo mówić - książka przedstawia nam historię ociekającą sexem, który stanowi podstawę a szkoda, ponieważ losy bohaterów, a konkretnie ich przeszłość bardzo mnie zaciekawiła. Przeszłość, która ma wpływ, i to negatywny, na teraźniejszość bohaterów jest przedstawiona w sposób bardzo zagadkowy i możemy się jedynie domyślać co przydarzyło się Gideonowi, że jest postacią o tak skomplikowanej osobowości. Sprawa ma się inaczej jeżeli chodzi o Evę, ona po jakimś czasie decyduje się wyznać ukochanemu ciążącą na niej przeszłość. Skończyłam czytanie tej pozycji z niedosytem, ponieważ za dużo tu sexu a za mało fabuły, dlatego też od razu zabieram się za czytanie kolejnej części, która mam nadzieję, że nie będzie aż tak bardzo ociekająca erotyzmem.

bewelka86 | 2014-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Pani E L James swoją szarą trylogią zapoczątkowała modę na powieści erotyczne. Po sukcesie "Pięćdziesięciu twarzy Greya" jak grzyby po deszczu zaczęły ukazywać się podobne powieści. "Dotyk Crossa" to książka ewidentnie inspirowana serią o Greyu. Porównań nie da się uniknąć, bo choć Sylvia Day starała się, aby jej bohaterowie byli inni, to i tak wyszło to samo.
Nawet okładka od razu się kojarzy z tamtą trylogią.

Jednak, żeby nie było identycznie, to w "Dotyku Crossa" akcja rozwija się szybciej niż w "Fifty Shades". Główna bohaterka, Eva nie jest tak niewinna jak panna Steele i ma za sobą spory bagaż doświadczeń seksualnych. Żeby nie było tak różowo - także traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Gideon Cross to praktycznie kopia Christiana Greya: piękny, bogaty, lubiący kontrolę i też z mroczną przeszłością. Do tego zakochuje się w zwykłej dziewczynie, którą pewnego dnia spotyka w swojej firmie. Na pierwsze sceny łóżkowe (czy raczej samochodowe) n...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto