Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
Aniutka90
6.75 (2321 ocen i 308 opinii)

Opis książki

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady. Jedyna taka powieść erotyczna, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku. Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pr...

Powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie.
Powieść, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem ostatniej dekady.

Gideon Cross pojawił się w moim życiu jak błyskawica w mroku.

Był piękny i intrygujący, rozpalał do białości. Pociągał mnie jak nikt dotąd. Pragnęłam jego dotyku jak narkotyku, choć wiedziałam, że jest dla mnie zgubny. Moja zraniona dusza i ciało broniły się, ale on z łatwością je posiadł.

Gideon czuł to samo, dręczyły go podobne demony. Byliśmy jak lustra, które odbijały swoje najgłębsze rany i najdziksze pragnienia.

Ta miłość stworzyła mnie na nowo. Modliłam się, by koszmary przeszłości nie rozdzieliły nas.

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2012

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
DaiHelsing | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Szczerze? Główna bohaterka jest piękna, inteligentna, zgrabna i powabna, ma bogatych rodziców (zwłaszcza ojczyma), super mieszkanie w centrum Nowego Jorku i współlokatora-najlepszego przyjaciela biseksualistę (to nawet lepiej niż geja!). Spotyka przystojnego, wysokiego, dobrze zbudowanego, niebieskookiego, seksownego, wiecznie napalonego, znającego się na modzie, opiekuńczego, zabawnego, mądrego, doświadczonego, 27-letniego, dobrego rodowodu, bogatego faceta, który jest na dodatek demonem seksu. I uprawiają seks, kłócą się, uprawiają seks, kłócą się, ona ma złe wspomnienia z dzieciństwa, on też, seks znowu, kłótnia, seks i koniec książki.

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Hmmm moja opinia? Ksiązka bardzo podobna do Greya. Tam Szary tu Mroczny, przeprowadzka do nowego miasta, nowe mieszkanie, nowa praca, otaczanie się bogactwem wokół. Jest to poprostu trochę skopiowana historia Any i Greya. Dość szybko się czyta choć jak dla mnie za dużo wulgarnych słów. Zdecydowanie za mało akcji a za dużo seksu, jednak z ciekawości sięgnę po drugą część.

Aniutka90 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż 50 Odcieni Greya. Lekko podobna do wyżej wymienionej książki. Bohaterów bardzo polubiłam, nie ma seksu BDSM. Z radością zabiorę się za kolejną część już niedługo.

Ania | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Powiem tak... duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka.Pierwszy raz czytałam tego typu powieść.Jest to w pełnej okazałości erotyk bardzo szczegółowo opisujący sceny łóżkowe.Trochę denerwowało mnie to że główni bohaterowie na zmiane kłócili się i godzili ale też podobało mi się to że tak walczyli o siebie dażąc się miłością i wielkim pożądaniem.

TheTrack | 2013-02-18
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

UWAGA! Moja opinia zawiera wulgaryzmy!
Chciałam przeczytać coś „lekkiego”. Nie chodzi o objętość książki, tylko treść. Jestem w trakcie czytania innej powieści, ale nie mogłam na niej się skupić. Potrzebowałam odmiany. Czegoś co pozwoli mi odpocząć od tamtej lektury i nabrać do niej dystansu. Traf padł na „Dotyk Crossa”. Dobrze wiedziałam, że książka Day to erotyk, mimo to sięgnęłam po tę pozycję.
Główna bohaterka Eva wraz ze swoim przyjacielem biseksualistą – Carym przeprowadza się po studiach do Nowego Jorku. Poznaje ona w dość „nie”typowych okolicznościach Gideona Crossa. I jak to zwykle w takich powieściach bywa, ich uczucie napędzane wielką „chcicą” na ostry i perwersyjny seks, przeistacza się w burzliwy i namiętny związek.
Po prostu nie wiem jak delikatnie napisać, że ta książka to gniot. Gniot! Porażka! Jak na początku widziałam sens w czytaniu, bo książka zapowiadała się na dość dobrą (biorąc pod uwagę gatunek), to później czytałam tylko z przymusu i ch...

Marta | 2013-02-05

Jak na zawołanie mam kolejną wersję boskiego Greya..

Książka jest wierną kopią do tego stopnia, że zaczyna się wręcz identycznie - bohaterkę podczas rozmowy o pracę powala ON - bóg seksu. Czyż nie brzmi znajomo?
Kiedy na kolejnych stronach zobaczyłam określenie owego boga - Pan Mroczny i Niebezpieczny (tak, tak, pisane z dużych liter), nie wytrzymałam. Cross, Grey.. Kolejnemu boskiemu już dziękuję.

KatiaBlue | 2013-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2013

Tak jak przed każdą "głośniejszą" książką tak i tym razem przeczytałam niewiele zdradzającą recenzję. Oczywiście opinia typu: idealna po serii E. L. James! mnie nie zaskoczyła. Wiedziałam za co się biorę. Ale stwierdzenie, że bohater książki Sylvii Day - Gideon Crossjestlepszy od Christiana Greya, lekko mnie zdziwiło. "Kim on musi być, że jest lepszy od Greya? Greya, którego pokochałam od pierwszej strony." Cóż, Gideon ma wiele cech, które posiada także Christian. Jest bogaty, ma miękkie włosy, zniewalające spojrzenie, dziwną rodzinę, problemy psychiczne, upodobanie do brunetek. Całe szczęście, że ci panowie mieszkają na różnych końcach Stanów Zjednoczonych, bo mogłoby być niebezpiecznie.

"Dotyk Crossa" jest niewątpliwie napisany lepszą literaturą niż "50 twarzy Greya" - to raczej prosta lektura. Język pani Day rozbawił mnie niejednokrotnie, znacznie różni się od ubogiego słownictwa pani James, gdzie erekcja jest zawsze erekcją. Ale "Dotyk Crossa", tak czy inaczej, jest trochę inną ko...

damonowa | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Książka oczywiście kończy się tak, że trzeba koniecznie przeczytać kolejną, co nie za bardzo lubie bo trzeba czekać aż teraz kolejny tom się ukaże.
A więc: kolejny erotyk, i od poprzedniego (50 twarzy Greya) różni się tym, że stylistycznie jest o wiele lepiej napisana.
On i ona bardzo bogaci, piękni i jak na ironie obydwaj mają skomplikowaną przeszłość, co odbija się na teraźniejszości i jakże na ich związku. Kłócą się, uciekają od siebie i to znów godzą się, i tak w kółko. No i w między czasie kochają się. Jednak nie ma tego co w Greyu, pan Gideon mnie nie zaskakuje ani nie powala tak jak było w przypadku Greya.
Czy polecam? Jeśli lubicie erotyki to jak najbardziej.

Lena | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Z pewnością świetny romans z elementami erotyki. Musiałam jednak przyzwyczaić się do opisu scen łóżkowych. Dobrze się czyta. Wciąga i nie puszcza do ostatnich stron. I już doczekać się nie mogę dalszych losów Crossa i Evy. Kończy się w momencie wciąż wielkiej niepewności. A wprowadzenie pod koniec nowych postaci tylko jeszcze bardziej urozmaica powieść. Polecam jako romans. Jeśli ktoś spodziewa się tu gorącego erotyku - rozczaruje się z pewnością. Tylko Eva mnie nieco, hmm, denerwowała. Rozumiem niepewność, ale sceny jakie wywoływała były po prostu głupie i tyle. No ale wiadomo - miłość robi z nas totalnych głupków ;)

madziusia | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Ukazanie się na rynku wydawniczym książki „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a” uruchomiło prawdziwą lawinę publikacji wzorujących się na wspomnianej książce. Coraz więcej wydawnictw decyduje się na promowanie i wydawanie literatury erotycznej. Skąd bierze się rosnące wciąż zainteresowanie gatunkiem? Może to właśnie powieść Eriki Leonard i jej międzynarodowy sukces przyczyniły się do ośmielenia autorów i wydawania przez nich prac skrywanych do tej pory w przysłowiowej szufladzie? A może to tylko chęć dorobienia na aktualnym, popularnym ostatnio temacie? Przyznaję, że do tej pory nie przeczytałam jeszcze sławnej trylogii, ale postanowiłam sięgnąć po tę, napisaną przez Sylvię Day, rozpoczynającą się książką „Dotyk Crossa”.

24-letnia Eva Tramell zmienia dotychczasowe miejsce zamieszkania, wybierając tętniący życiem Nowy Jork. Świeżo po studiach obejmuje posadę asystentki w intensywnie rozwijającej się agencji reklamowej. W przeprowadzce towarzyszy jej przyjaciel z grupy wsparcia, biseksualist...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto