Książka Roku 2018

1 442
1 326
Bared To You
aleqsia

„Dotyk Crossa” Sylvii Day to książka, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu językach na całym świecie. Jest to powieść z zabarwieniem erotycznym, która łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania. Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i intrygujący mężczyzna zawrócił jej w głowie jak nikt inny. Pragnęła jego wyjątkowego dotyku, który...

Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i intrygujący mężczyzna zawrócił jej w głowie jak nikt inny. Pragnęła jego wyjątkowego dotyku, który rozpalał ją do czerwoności. Nie potrafiła przestać o nim myśleć. Był dla niej jak narkotyk. Choć wiedziała, że jest dla niej zgubą, ciągle coś ją do niego ciągnęło. Jej zraniona dusza i ciało broniły się przed tą miłością, ale on i tak z łatwością je posiadł. Ta miłość sprawiła, że Eva poczuła, jakby narodziła się na nowo. Modliła się tylko, by ten piękny sen trwał wiecznie...

źródło opisu: Świat książki

źródło okładki: Świat książki

DaiHelsing | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze? Główna bohaterka jest piękna, inteligentna, zgrabna i powabna, ma bogatych rodziców (zwłaszcza ojczyma), super mieszkanie w centrum Nowego Jorku i współlokatora-najlepszego przyjaciela biseksualistę (to nawet lepiej niż geja!). Spotyka przystojnego, wysokiego, dobrze zbudowanego, niebieskookiego, seksownego, wiecznie napalonego, znającego się na modzie, opiekuńczego, zabawnego, mądrego, doświadczonego, 27-letniego, dobrego rodowodu, bogatego faceta, który jest na dodatek demonem seksu. I uprawiają seks, kłócą się, uprawiają seks, kłócą się, ona ma złe wspomnienia z dzieciństwa, on też, seks znowu, kłótnia, seks i koniec książki.

Shimik | 2015-04-29

Szczerze obawiałem się tej pozycji po uprzednim spotkaniu z Greyem. Mimo wszystko sięgnąłem po nią i muszę przyznać iż czytało mi się ją dobrze:) Oczekiwania jakie można mieć do tego typu literatury zostały spełnione:) Polecam sięgnięcie właśnie po ten tytuł:)

Urmurmina | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, +18

Piękni, młodzi i bogaci. Gdy Eva i Gideon wpadają na siebie wiedzą, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Namiętność i pożądanie nie wypuszcza ich z rąk - zatracają się w sobie całkowicie. Jednak duchy przeszłości mogą stanąć na przeszkodzie, gdy w ich związek zacznie wkradać się miłość.

Trudno mi nie porównać tej książki z "Pięćdziesięcioma twarzami Grey'a", bo szkielet powieści osadza się praktycznie w tych samych ramach. Jednak Sylvia Day posługuje się odważniejszym językiem, większą ilością scen seksu, w których mimo, iż Eva zachowuje się jak uległa, ma równie silną osobowość, co Gideon. Lubię taką literaturę, w której zachodzą tak żywe i namiętne (lub po prostu: "łóżkowe") relacje między bohaterami, a przy okazji ukazane są ich problemy i dążenie do wspólnego szczęścia. Jedynie, co mi się tu nie podobało, to chwilami przesłodzone zachowania Gideona w stosunku do Evy (co trochę psuło mi obraz tego męskiego dominanta). Mimo wszystko - rewelacyjna opowieść!

Beata | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Powieść erotyczna, mocno erotyczna. Na tle innych powieści gatunku wypada doskonale, dobrze napisana, gorąca, wciągająca. Bohaterowie po przejściach - On dominujący, Ona wie czego chce, świadoma siebie i swoich potrzeb kobieta - niezbyt uległa:) Oboje bezpruderyjni. Powoli tworzą związek, z masą przeszkód do pokonania. Czyta się doskonale.

TheTrack | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA! Moja opinia zawiera wulgaryzmy!
Chciałam przeczytać coś „lekkiego”. Nie chodzi o objętość książki, tylko treść. Jestem w trakcie czytania innej powieści, ale nie mogłam na niej się skupić. Potrzebowałam odmiany. Czegoś co pozwoli mi odpocząć od tamtej lektury i nabrać do niej dystansu. Traf padł na „Dotyk Crossa”. Dobrze wiedziałam, że książka Day to erotyk, mimo to sięgnęłam po tę pozycję.
Główna bohaterka Eva wraz ze swoim przyjacielem biseksualistą – Carym przeprowadza się po studiach do Nowego Jorku. Poznaje ona w dość „nie”typowych okolicznościach Gideona Crossa. I jak to zwykle w takich powieściach bywa, ich uczucie napędzane wielką „chcicą” na ostry i perwersyjny seks, przeistacza się w burzliwy i namiętny związek.
Po prostu nie wiem jak delikatnie napisać, że ta książka to gniot. Gniot! Porażka! Jak na początku widziałam sens w czytaniu, bo książka zapowiadała się na dość dobrą (biorąc pod uwagę gatunek), to później czytałam tylko z przymusu...

Marta | 2013-02-05

Jak na zawołanie mam kolejną wersję boskiego Greya..

Książka jest wierną kopią do tego stopnia, że zaczyna się wręcz identycznie - bohaterkę podczas rozmowy o pracę powala ON - bóg seksu. Czyż nie brzmi znajomo?
Kiedy na kolejnych stronach zobaczyłam określenie owego boga - Pan Mroczny i Niebezpieczny (tak, tak, pisane z dużych liter), nie wytrzymałam. Cross, Grey.. Kolejnemu boskiemu już dziękuję.

Aniutka90 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż 50 Odcieni Greya. Lekko podobna do wyżej wymienionej książki. Bohaterów bardzo polubiłam, nie ma seksu BDSM. Z radością zabiorę się za kolejną część już niedługo.

Modliszeg | 2014-07-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka, warta polecenia! Tematyka jest wyjątkowo podobna do losów Grey'a. Przyjemnie się czyta. Z niecierpliwością czekam na kolejną część ponieważ ta, zakończyła się bardzo tajemniczo.:)

Ania | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Książka oczywiście kończy się tak, że trzeba koniecznie przeczytać kolejną, co nie za bardzo lubie bo trzeba czekać aż teraz kolejny tom się ukaże.
A więc: kolejny erotyk, i od poprzedniego (50 twarzy Greya) różni się tym, że stylistycznie jest o wiele lepiej napisana.
On i ona bardzo bogaci, piękni i jak na ironie obydwaj mają skomplikowaną przeszłość, co odbija się na teraźniejszości i jakże na ich związku. Kłócą się, uciekają od siebie i to znów godzą się, i tak w kółko. No i w między czasie kochają się. Jednak nie ma tego co w Greyu, pan Gideon mnie nie zaskakuje ani nie powala tak jak było w przypadku Greya.
Czy polecam? Jeśli lubicie erotyki to jak najbardziej.

kaktusowaona71 | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Poznałam historię Greya - teraz przyszedł czas na kolejnego potentata z problemami. Przedstawiam męskiego, zwierzęcego i pierwotnego Gideona Crossa.
Pisząc o cyklu "Rozpalona" nie sposób powstrzymać się od porównań z "Greyem" . Toteż nawet nie będę próbować. Opinia zatem pełna będzie owych porównań.
Powiem tak:
Potrzebny mi cud - na już.
Chciałabym mianowicie, aby jakoś dało się zrobić mix z tych dwóch serii, wybierając z każdej najlepsze strony. To dopiero byłaby opowieść ! :))
Historia rozwoju związku Crossa i Eve może i nie powaliła mnie na kolana i nie zemdlałam podczas jej lektury ( bo z wieloma elementami miałam już styczność w Greyu), niemniej jednak, opisy scen intymnych i zachowania w owych chwilach głównego bohatera, często potrafiły mnie poważnie rozgrzać ( w przeciwieństwie do opisów w wykonaniu pani E.L.James, na które pozostawałam każdorazowo całkowicie obojętna ).
Opisy są mocne. Często dosadne, okraszone sporą dozą wulgarności ( zarówno w wypowiedziach bohaterów...