O czym szumi las

Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
jagarkar

Leśniczego Piątka już nic w życiu nie zdziwi – ani jąkający się niedźwiedź brutalny żądający miodu, ani całkiem zwyczajny kot, który nagle zaczyna mówić, ani to, że na herbatkę wpadają do niego skrzat i szczurek. Piątek ma zbyt dużo obowiązków, żeby rozmyślać o niezwykłych mieszkańcach lasu: pilnuje przecież porządku, odstrasza kłusowników i próbuje odszukać sześcioptaka. Czy zwierzęta i inne stworzenia zamieszkujące Dolinę Bagiennej Trawy przyjmą nowego leśniczego z otwartymi ramionami… to znaczy, hm… łapkami?

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2012

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

katecz | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Według mnie raczej dla starszych dzieci 6+

Nie jest tak zabawna jak "Co w trawie piszczy", która nas zachwyciła, (chwilami zbyt długie opisy nas nudziły) ale i tak nam się podobała. Sięgniemy na pewno po kolejną część "Na tropie sześcioptaka".

Penelopa | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2016
Przeczytana: 08 października 2016

Przebrnęłam przez tę książkę z dziećmi, ale nie była to do końca przyjemna przeprawa...Starsza wybitnie się nudziła, bo było za naukowo. Wielu sformułowań nie rozumiała, dialogi za poważne jak dla dzieci. Młodsza słuchała, ale przed snem, więc zapewne o co innego tu chodziło :) Na pewno większości tekstu nie rozumiała. Pomysł fajny, ale z jego dopracowaniem już słabiej. Za poważny ton jak dla dzieci

Boguśka Kowalska | 2014-03-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Moje dzieciaki zakochały się w opowieściach o Dolinie Bagiennej Trawy. Herr Fraitag, Niedźwiedź brutalny Leon i reszta bohaterów do tego stopnia podbiła serce mojego synka, ze zamiast zabawki wolał kupić kolejna książkę o leśniczym Piątku.
Genialne historyjki z morałem w tle.
Polecam mamo i dzieciom;)

mircia | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Świetna książka dla dzieci, chociaż nie jestem pewna czy tylko dla dzieci. Mi, dorosłej osobie, świetnie się słuchało audiobooka w wykonaniu Pana Boberka. Polecam.

Elodea | 2016-02-04

Moje dzieci zakochane! Pouczające, prawdziwe, wspaniała lekcja przyrody! ... a wersja słuchowiskowa rewelacja, Pan Boberek - mistrzowskie wykonanie :-)

tlenianka | 2016-04-05
Przeczytana: 12 kwietnia 2016