Zbój. Opowiadania o koniach i konikach

Wydawnictwo: Literatura
konie
Monika

Zbój to zbiór opowiadań o koniach, konikach i kucykach. Autorka opowiada o nich ciepło i ze znastwem. Wszystkie opisane przez nią historie wydarzyły się naprawdę. A bohater każdej opowieści - kary, siwy albo gniady, oprócz końskiej siły i szybkich nóg ma swój rozum i wielkie serce. Bo nie bez powodu mówi się, że największe szczęście na świecie na końskim siedzi grzbiecie.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://merlin.pl

Agnieszka | 2017-08-17
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Lubimy książki Pani Piątkowskiej, ze względu na bohaterów i ich perypetie. Tym razem autorka na bohaterów wybrała konie.

Książka podzielona na dziesięć rozdziałów, z których każdy poświęcony został innemu bohaterowi lub bohaterom. Niektóre opowieści są współczesne, niektóre opierają się na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w dawnych czasach. Wszystkie opisane z uwielbieniem i znawstwem autorki tych pięknych zwierząt.
Historie czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem.

Pokrótce o bohaterach:
- Dukat, koń chodzący własnymi drogami, który niby słucha ale nie słyszy, niemniej czasami zaskakuje.
- Maciejka, bardzo niezależna, piękna klacz wyścigowa, której i dżokej do ukończenia wyścigu nie jest potrzebny.
- Bucefał, przyjaciel, towarzysz i wierny kamrat w wojnach Aleksandra Wielkiego.
- Pędziwiatr, koń który zaprzyjaźnił się z kotem.
- Raptus, Olszynka i Huzar, odważni towarzysze ułanów.
- Zbój, koń który gryzł i kopał dopóty nie poczuł potrzeby zaopiekowania się...

Michasia | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Uwielbiam konie i uwielbiam tę książkę. Są tam opisane przygody koni. Najbardziej poruszyła mnie historia Bucefała. Było mi smutno, gdy mama przeczytała mi to opowiadanie. Konie to bardzo odważne zwierzęta.
Polecam

ewika | 2015-12-02
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Fajna książka dla dzieci.POlecam

cymelium | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Moja córka jest tą książką zachwycona, wręcz oszalała na jej punkcie. Na pewno ją kupimy, aby mogła do niej wracać kiedy tylko zechce.

Kolejna już książka autorstwa Renaty Piątkowskiej trafiła na półeczkę Alicji. Nazwisko tej autorki od dawna jest nam doskonale znane i króluje w biblioteczce mojego dziecka. Zresztą pisałam o tym już wielokrotnie i polecałam wiele ciekawych książek autorstwa tej pisarki. Dziś więc pora na kolejną. Ciut inną niż te, które czytałyśmy do tej pory. Dlaczego? Zaraz się wszystkiego dowiecie :)

Książki Renaty Piątkowskiej, które do tej pory udało nam się poznać mogłabym podzielić na dwie kategorie. Jedne z nich opisywały nam różnego rodzaju wydarzeni widziane oczami małego dziecka. Zawsze szalenie mi się to podobało i uważam, że ta właśnie autorka ma do tego wyjątkowy dar. Jej książki pisane własnie w ten sposób są u nas w domu wręcz rozchwytywane. Każdy je lubi i z ogromną przyjemnością czyta Alicji na dobranoc. Drugą grupą książek tej autorki w naszym katalogu to lektury wyjaśniające naszym brzdącom różnego rodzaju zagadnienia, których raczej nie nauczą się w szkołach. Chodzi mi tu...