Jak pies z kotem

Okładka książki Jak pies z kotem Paweł Wakuła
Okładka książki Jak pies z kotem
Paweł Wakuła Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2022-06-02
2022-06-02
48 min.
9788382080155

Książka opowiada o przyjaźni psa Azora i kota Mruczka. Bo przecież kompletną nieprawdą jest, że psy i koty muszą być śmiertelnymi wrogami. Znajdziecie w niej dwie historie, w których Azor i Mruczek budują wspólny domek, prowadzą niepoprawną świnkę do lekarza czy wybierają się do cyrku.

Uważam, że ta książeczka idealnie sprawdzi się jako lektura do wspólnego czytania z małym czytelnikiem, nie tylko przed snem (Mały czytelnik, na którym testowałam, może to potwierdzić!). Dzięki sympatycznym postaciom, przystępnemu językowi i humorystycznym sytuacjom, a także uroczym ilustracjom Eli Śmietanki czas spędzony przy książce szybko umyka.

Książka zawiera dwie historyjki - jedna o wspólnym domu, druga o przygodzie z lwem. Bohaterami tej opowieści są Azor oraz Mruczek, dwaj przyjaciele, którzy wspólnie mieszkają, ale różnią się jak dwa bieguny. Azor uwielbia coś robić, a leżenie na kanapie go męczy, w dodatku potrafi majsterkować. 🐕 Z kolei kot Mruczek uwielbia leniuchować, odpoczywać, a także mówić innym co robić nie dając się wyprowadzić z równowagi. Autor Paweł Wakuła przedstawia w tej książce perypetie zwierzęcych bohaterów, nie tylko tytułowych. W pierwszej opowieści czytamy o wspólnym domu, który przyjaciele sobie wybudowali, choć nie wszystkim się on podoba. Druga historia to z kolei wyprawa do cyrku, Mruczek marzy o tym, aby spotkać lwa. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/jak-pies-z-kotem.html

Gdy pierwszy raz spojrzałam na tą książkę przypomniała mi się historia, której nie pamiętam ale często babcia do niej wraca - kiedyś rano z psiej budy opórcz naszego psa wyszedł kot i .. kura. Zabawne, prawda?

Dziś mam dla Was przewrotną książeczkę ,,Jak pies z kotem" od @wydawnictwoliteratura autorstwa Pawła Wakuła.

Piękna i ciepła opowiastka z Azorem i Mruczkiem w roli głównej. Nasi bohaterowie- przyjaciele, którzy wspólnie zamieszkują starą i nieco ciasną budkę po pewnej dłuższej ulewie postanawiają zbudować swoj nowy dom. W sumie to bardziej piesek postanawia go zbudować, gdyż ''Tak już ten świat jest urządzony, że kotom wolno się lenić i nikt im tego nie ma za złe'' :)

Ich nowy, piękny dom odwiedzają liczni przyjaciele - gospodarze z chęcią przyjmują gości z wyjątkiem brudnej świnki, która miała całe raciczki w błocie i została wyproszona.
Czy wiecie co ta zadziorn Świnka w złości postanowiła zrobić?

W drugiej bajeczce dowiecie się jak piesek opiekuje się chorym Mruczkiem - zimne kompresy, ciepłe termoforki i czytanie bajeczek... na przykład o lwie, który jest przecież dalekim kuzynem kotka! A co jeśli to miasteczka przyjedzie CYRK?

Zachęcam do lektury!

Wydawca: @wydawnictwoliteratura
Data premiery: 02.06.2022
Wiek: 2-5

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pies #kot #jakpieszkotem #literatur #wydawnictwoliteratura

Piękna i ciepła opowiastka z Azorem i Mruczkiem w roli...

„Jak pies z kotem” to dwa urocze opowiadania o Azorze i Mruczku, którzy razem mieszkali. Pierwsze z nich opowiada o tym jak nasi bohaterowie postanawiają wyremontować swoją budę żeby nie była taka ciasna i nie przeciekała jak pada deszcz. Jak już wszystko urządzili to zaczęli się schodzić goście. Najpierw cała ubłocona świnka której nie wpuścili do środka. A później kret, krowa, bocian, ropuch i myszka. Każde z nich miało jakieś „ale”. Za mali wilgotny, a to nie jest pod ziemią zbyt przestronny. Świnka Przeklinka (bo tak miała na imię) wymazała im w nocy cały dom brzydkimi wyrazami. Co było dalej ? Musicie doczytać sami.
Drugie opowiadanie opisuje jak to pies opiekował się kotem bo był chory i czytał mu książkę o zwierzętach. Mruczek bardzo chciał poznać lwa i nagle kilka dni późnej Azor wpadł z nowiną, że w mieście jest cyrk i będzie lew, wiec zabiera przyjaciela do cyrku. Mruczek bym pełen obaw i udawał, że znowu jest chory. Udaje im się dotrzeć do cyrku tylko czy uda się Mruczkowi poznać swojego kuzyna lwa?

Bardzo przyjemne z większą ilością tekstu, idealne do czytania przed snem dla przedszkolaków.

Książki o przyjaźni zajmują szczególne miejsce w moim sercu. I w naszej biblioteczce. Czy mowa o przyjaźni między grupą rówieśników, rodzeństwem czy też zwierzętami - opowieści te przesycone są mądrością i niosą ze sobą powiew nadziei. Prawdziwa przyjaźń jest bowiem wartością nie do podważenia i każdy z nas marzy, aby spotkać w swoim życiu najlepszego przyjaciela.

Książka Pawła Wakuły „Jak pies z kotem” od @wydawnictwoliteratura z przesympatycznymi ilustracjami Eli Śmietanki zawiera w sobie dwa opowiadania: „Wspólny dom” i „Przygoda z lwem”. Głównymi bohaterami są kot Mruczek i pies Azor, kompani, którzy świetnie się dogadują, dbają o siebie w chorobie i wspólnie mieszkają.

Pierwsza historyjka opowiada o budowaniu domu. O ile przyjaciele mają podobne oczekiwania co do ich domu, o tyle ich znajomi już nie. Dla każdego dom oznacza coś innego i inna cecha sprawia, że jest jedyny i wyjątkowy. A kto tego nie umie uszanować, jak świnka doprowadzany jest do porządku. Druga opowieść przedstawia wyprawę przyjaciół do cyrku. Mruczek marzy, by spotkać lwa, jest to bowiem cyrk ze zwierzętami. I dla mnie nie ma tu zgrzytu; wszyscy szanują się nawzajem, a wśród widzów są zwierzęta, czyli nasi bohaterowie. Kiedy siadają na widowni, okazuje się, że lew jest chory i nie wystąpi. Mimo to spełnia się marzenie Mruczka.

Język opowiadań jest zrozumiały, książkę czyta się bardzo przyjemnie. Dużym atutem są ilustracje, które sprawiają, że Mruczka i Azora lubi się od pierwszych przeczytanych stron. Bohaterowie niosą radość i są przykładem, że nieważne jak bardzo się różnimy, możemy się przyjaźnić.

Cenię wydawnictwo za proste, dobre opowieści o ważnych sprawach, zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. „Jak pies z kotem” to kolejna książka, która stanowi pochwałę przyjaźni, odwagi i pokonywania własnych słabości.

Wiek czytelników: 3+
Liczba stron: 38

Książka...

Paweł Wakuła należy do jednych z najbardziej ulubionych przez moje dzieciaki pisarzy literatury dziecięcej. Potrafi napisać zarówno książkę dla nastolatka, jak i dla malucha, a robi to w sposób iście mistrzowski.

Bohaterami opowiadania jest nie kto inny jak Azor oraz Mruczek. Dwa zupełnie różne charaktery, oddalone od siebie jak Neptun od Ziemi, a jednak pozostający sobie bliscy jako serdeczni przyjaciele. Azor, zwierzak czynu; nie lubi nic nie robić i nie zadowala go leżenie na kanapie, typowy pies zadaniowy, ze specjalną umiejętnością majsterkowania.

Kot, spod znaku wolnego ducha, wiecznie zrelaksowanego osobnika, którego nie da się łatwo wyprowadzić z równowagi. Spanie i wylegiwanie się całymi dniami dostarcza mu energii do życia; cechują go umiejętności menadżerskie, w tym najbardziej mówienie innym co mają zrobić.

I tym razem autor nie zawiódł oczekiwań dzieciaków. Książka wypełniona inteligentnym humorem, ciekawymi postaciami – nie tylko tytułowych bohaterów. To opowieść o przyjaźni, o tym, aby nie przejmować się zbytnio rzeczami, na które nie mamy wpływu, aby dążyć do celu i być wiernym tym których szanujemy i kochamy.

Polecamy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, nie zawiedziecie się!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dla dzieci i młodzieży
  • Książki Tomeczka
  • Dzieci 2022
  • Samodzielne
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Jak pies z kotem