Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie

Seria: Na końcu języka
Wydawnictwo: Literatura
poezja, logopedia, zbiór wierszy
Maja

Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychane to zbiór tekstów, których czytanie i nauka będzie okazją do zabaw językowych w obszarze głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych. Nagromadzenie słów z głoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi, ustawienie ich w odpowiednie pary, a nawet celowe zaznaczenie w tekście, ma pomóc dziecku w prawidłowym osłuchaniu się z ich brzmieniem, w nabyciu umiejętności...

Nagromadzenie słów z głoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi, ustawienie ich w odpowiednie pary, a nawet celowe zaznaczenie w tekście, ma pomóc dziecku w prawidłowym osłuchaniu się z ich brzmieniem, w nabyciu umiejętności różnicowania ich (kształcenie słuchu fonematycznego), jak również w ćwiczeniu ich właściwej wymowy przez wielokrotne powtórzenia.
Jeżeli dziecko ma problemy z wymową głosek dźwięcznych, ta książeczka pomoże mu wyćwiczyć wadliwą artykulację. Jeżeli nie – będzie okazją do poznania świata przez zabawę słowem.

źródło opisu: www.literatura.com.pl

źródło okładki: www.literatura.com.pl

bajarkanatopie | 2013-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Gimnastyka buzi i języka w humorystycznym wydaniu dla najmłodszych. Zbiór wpadających w ucho wierszyków , które są świetnym ćwiczeniem logopedycznym (głoski dźwięczne i bezdźwięczne);) Polecam dzieciom i dorosłym tę niepozorną książeczkę jako nie lada wyzwanie!

www.bajarkanatopie.blog.pl

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: 2014 rok

Wspaniała zabawa dla rodziców i dzieci: śmieszne rymowane wierszyki,
których bezbłędne przeczytanie może się udać nam - dorosłym - dopiero za którymś razem. A dzieci? Potrafią klepać z pamięci!

Przeczytana: 16 grudnia 2013

Połamaniec językowy - bardzo fajne wierszyki

Kasia | 2015-08-19
SP1 | 2013-10-08