Zielony, żółty, rudy, brązowy!

Wydawnictwo: Media Rodzina
83-7278-101-X
poezja dziecięca polska
Dorota_1988

Zbiór kilkunastu zabawnych i niezwykle barwnych wierszyków uznanej już autorki utworów "łamiących języki", wykorzystującej język jako niezwykłe narzędzie dziecięcej (i nie tylko!) sztuki.

Wzbudzające niezwykłą sympatię wiersze prezentujące kolorystykę kolejnych pór roku, zdradzają sekrety wiosny, lata, jesieni i zimy i chwycą za serce każdego młodego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2003

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/564/Zielony--zolty--rudy--brazowy-

książek: 2076
Ola | 2019-01-13
Na półkach: 2019, W & A & T, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Zbiór przepięknych, przyrodniczych właściwie, wierszyków dla dzieci. Cały zbiorek jest bardzo poetycki, ilustracje dość oszczędne, ale wymowne. Autorzy prowadzą nas przez wszystkie pory roku, oddając bardzo plastycznie emocje przypisane każdej z nich. Rytm i melodia wspaniale się toczą. Książeczka doskonale nadaje się do rozwijania u dzieci poczucia piękna i zmysłu estetycznego.

Zbiór kilkunastu zabawnych i niezwykle barwnych wierszyków uznanej już autorki utworów łamiących języków, wykorzystującej język jako niezwykłe narzędzie dziecięcej (i nie tylko!) sztuki.

Na pierwsze słowa pojawiające się w zbiorze wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej Zielony Żółty Rudy Brązowy!: „Grasz w zielone?", odkrzykuję gromko: „Gram!", a potem jeszcze wielokrotnie chce mi się krzyczeć i śpiewać, bo niektóre z utworów mają w sobie taką melodykę i rytm, że od razu ma się ochotę je nucić.Przebiegam przez wszystkie pory roku, zatrzymując się jednak często, pochylając nad pączkiem, maleńkim listkiem, mrówką, motylem, kasztanem, płatkiem śniegu... Z radością biorę udział w korowodzie „małych stworzonek" w Wiosennym spacerze, mieszam wszystkie składniki z Przepisu na lato (jakie to proste!), hasam na łące w...

Basia | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Genialna książeczka o czterech porach roku. Niezwykle interesujący zbiorek zabawnych i emocjonujących wierszy. Każdy czytelnik zakocha się w tej publikacji. Ilustracje Piotra Fąfrowicza ujmują i intrygują swoją prostotą i umiejętnością ukazania pięknej kolorystyki wiosny, lata, jesieni i zimy. Uwielbiam pióro Strzałkowskiej. Serdecznie polecam, bo jest to zachwycająca publikacja.

Benzyna | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Wierszyki rewela! Dotyczą każdej z pór roku - jedne zabawne, inne refleksyjne, ale wszystkie rytmiczne, rymowane, wpadające w ucho. A przede wszystkim powinnam napisać, że niebanalne. Nawet ja pochyliłam się nad niektórymi bardziej i szczerze mówię, że równie dobrze jak w książeczce dla dzieci mogłyby figurować w jakimś "dorosłym" zbiorku wierszy.

Ewa318 | 2018-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2018