Zielony, żółty, rudy, brązowy!

Wydawnictwo: Media Rodzina
83-7278-101-X
poezja dziecięca polska
Dorota_1988

Zbiór kilkunastu zabawnych i niezwykle barwnych wierszyków uznanej już autorki utworów "łamiących języki", wykorzystującej język jako niezwykłe narzędzie dziecięcej (i nie tylko!) sztuki.

Wzbudzające niezwykłą sympatię wiersze prezentujące kolorystykę kolejnych pór roku, zdradzają sekrety wiosny, lata, jesieni i zimy i chwycą za serce każdego młodego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2003

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/564/Zielony--zolty--rudy--brazowy-

Zbiór kilkunastu zabawnych i niezwykle barwnych wierszyków uznanej już autorki utworów łamiących języków, wykorzystującej język jako niezwykłe narzędzie dziecięcej (i nie tylko!) sztuki.

Na pierwsze słowa pojawiające się w zbiorze wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej Zielony Żółty Rudy Brązowy!: „Grasz w zielone?", odkrzykuję gromko: „Gram!", a potem jeszcze wielokrotnie chce mi się krzyczeć i śpiewać, bo niektóre z utworów mają w sobie taką melodykę i rytm, że od razu ma się ochotę je nucić.Przebiegam przez wszystkie pory roku, zatrzymując się jednak często, pochylając nad pączkiem, maleńkim listkiem, mrówką, motylem, kasztanem, płatkiem śniegu... Z radością biorę udział w korowodzie „małych stworzonek" w Wiosennym spacerze, mieszam wszystkie składniki z Przepisu na lato (jakie to proste!), hasam na łące w...

Basia_Pelc | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Genialna książeczka o czterech porach roku. Niezwykle interesujący zbiorek zabawnych i emocjonujących wierszy. Każdy czytelnik zakocha się w tej publikacji. Ilustracje Piotra Fąfrowicza ujmują i intrygują swoją prostotą i umiejętnością ukazania pięknej kolorystyki wiosny, lata, jesieni i zimy. Uwielbiam pióro Strzałkowskiej. Serdecznie polecam, bo jest to zachwycająca publikacja.

paskudek | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016