Tożsamość i kontrola. Jak wyłaniają się formacje społeczne

Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesne Teorie Socjologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nomos
Identity and control
Anaela

"Moim celem jest teoria umożliwiająca obserwację – obserwację wyspecjalizowaną, której uwaga obejmuje wszystkie zakresy i poziomy. Organizacja społeczna jest nieuporządkowana i oporna, bardziej przypomina bałagan, aniżeli kryształ […]. Nie ma tu żadnego schludnego atomu ani świata o jasnej i czytelnej konstrukcji, a jedynie skomplikowane warstwy i długie sznury, które ulegają reptacji niczym w polimerowej mazi. Tak więc moje podejście kwestionuje zdroworozsądkowe konstrukty osoby i społeczeństwa, aby wychwycić samopodobieństwo organizacji społecznej, zgodnie z którym podobne procesy zachodzą wciąż na nowo na przestrzeni różnych poziomów i zakresów."

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/154/p/487

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/154/p/487

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!