Siostry Pancerne i pies

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Różowe okulary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
978-83-237-5303-2
Sophie

źródło opisu: http://www.matras.pl/siostry-pancerne-i-pies.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/siostry-pancerne-i-pies.html

Biedronka | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Bardzo sympatyczna powiastka. Ciepła, rodzinna, taka na jeden wieczór. Może nie dorównuje "Kawie dla kota" tejże autorki, którą byłam urzeczona, ale w tych paru stronach mieści się sporo nieszablonowego poczucia humoru, takiego "polskiego" i swojskiego, inteligentnego i prostego zarazem. Postacie sióstr bardzo pozytywne, choć odrobinę niedopracowane, zwłaszcza w przypadku młodych. Ale ciężko wymagać tego od skondensowanej w tak cienkiej książeczce fabuły. Dlatego pozycja zdecydowanie na plus.

O CZYM?

Siostry Pancerne to cztery dziewczęta mieszkające na obrzeżach miasta - marzycielka Róża, zbuntowana Jaśka, wiecznie w innym świecie Teśka i "księżniczka" Gienia. Pan Pancerny jest chwilowo nieobecny, Paproch jest chwilowo chory, ale mama niestety cały czas jest zwariowaną ekolożką.

PLUSY:
- przyjemnie się czyta
- napisana lekkim, zabawnym językiem
- do bólu dowcipna
- oryginalnie podzielona narracja, podobnie jak w "Różach w Garażu"
- nie ma nęcących, nudnych "sienkiewiczowskich" opisów
- przemyślane, żywe postacie... no może prócz Jeremiego

MINUSY:
- zdecydowanie za krótka
- wszystko dzieje się zbyt szybko
- postać Jeremiego - ot, książę z bajki, papierowy do bólu
- wiek Róży. Doznałam małego szoku kiedy okazało się, że ma 17 lat. Styl jej pisaniny i przemyśleń był na poziomie niemal równym Teśki.

PODSUMOWUJĄC:
7/10

DLA KOGO?
1. Dla przygnieconego i dobitego a) problemami b) codzienną rutyną człowieka, który marzy, aby powrócić do Krainy Dziecięcych Marzeń
2....

marrrta4ever | 2014-08-05

Szkoda, że wątek z babciami pojawił się dopiero w połowie książki, bo on i szkoła Tesi (w sumie tragiczna) rozbawiały mnie chwilami do łez. A jeśli już wychynął do nas tak późno, to mógł chociaż potrwać dłużej...Gdyby nie te dwie rzeczy książa mogłaby być wręcz nudna, ale w takiej sytuacji chciałabym więcej ;). Naprawdę szkoda, że taka krótka.

ksiazkobsesja.blogspot.com

Chcielibyście oderwać się od szarej rzeczywistości, macie dość własnych i cudzych problemów, męczy Was świadomości wszelkiego zła i smutku kryjącego się wokół? Załóżcie Różowe Okulary i wkroczcie do świata, gdzie pozytywne emocje, przyjaźń i miłość wygrywają. W nowej serii Egmontu nie ma miejsca na pesymizm, zbrodnię, zło; te książki są po to, by odkrywać piękno i się nim cieszyć. Intensywnie różowo nigdy nie jest, mniejsze i większe problemy zawsze pojawią się na drodze, ale to nie znaczy, że nie uda się ich pokonać. Uchylcie drzwi do starej willi, w której gdzieś po kątach chowa się Paproch, zajadając szczególnie smaczny kapeć. Poznajcie siostry Pancerne, ale poczekajcie lepiej na odpowiedni moment, bo w tej chwili wszystkie spieszą się na rozpoczęcie roku szkolnego. Ale chwileczkę, czyżby Paproch się rozchorował? Mama ekolożka i dziatwa otaczają biednego psa, zbuntowana Jaśka pomstuje, zamieszanie i chaos. Robi się ciekawie, a co będzie dalej?

„Siostry pancerne i pies”...

książek: 1951
Anna | 2013-01-04
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Już sam tytuł wprowadził mnie w dobry nastrój, później przeczytałam, że książka należy do serii "Różowe okulary" , a więc możemy tu się tylko i wyłącznie dobrze bawić, zapomnieć o smutkach i troskach. Tego właśnie było mi trzeba, bo nie dość, że w domu istna apteka i szpital niemalże... do tego mąż pojechał na założenie gipsu, będzie u mnie ciężko, będzie... ni kawałka przestrzeni, więc trzeba się ratować śmiesznymi, pogodnymi książkami, koniecznie!!!
Z tą lekturą czułam się jak ryba w wodzie, co prawda nie mam czterech córek i psa, nie jestem też ogromną fanką ekożywności, ale pomijając te drobne różnice (choinka, nie jestem też tak wychudzona jak ta mama z opowieści, ale o tym może nie mówmy, szczególnie teraz po świętach... pobiegam sobie wokół moich chorych domowników, to w mig się jak tamta mamunia stanę, a co! Grunt to pozytywne myślenie!) mogę powiedzieć, że doskonale odnalazłabym się w tej historii i rozumiem każde zdanie, słowo, wyraz tam napisany. Naprawdę są takie...

Paulina Kwiatkowska | 2012-12-01

,, Cztery siostry mieszkają razem z mamą, zakręconą ekolożką, chwilowo nieobecnym tatą i uroczym kundlem Paprochem w starej willi. Róża - artystyczna dusza, która projektuje ubrania i przeżywa pierwszą miłość, Jaśka - wiecznie zbuntowana nastolatka, mocno stąpająca po ziemi Teśka oraz marzycielka Gienia nie zawsze są w stanie dojść do porozumienia, a ich życie bywa pasmem konfliktów. Jednak w obliczu zagrożenia siostry połączą siły i staną po tej samej stronie barykady. Czy dzięki sile siostrzanej przyjaźni uda się pokonać przeciwności losu? " Tekst z okładki

Agnieszka Tyszka jest z wykształcenia polonistką. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. Wydała kilka książek dla dzieci. Jej bajki ukazywały się w telewizyjnej "Jedyneczce". W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt."Róże w garażu".

Tytułowe cztery siostry to Róża, Jaśka, Teśka i Gienia i pies Paproch. 1 września miało być rozpoczęcie roku szkolnego, okazało się, że...

Karolina99 | 2014-02-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Historia nietypowej rodziny. Mama zwariowana ekolożka, tata muzyk za granicą, Jaśka i Róźka (siostry duże), Gienia i Teśka (siostry małe), tytułowy piesek Paproch i mamy już komplet rodziny Pancernych. Dziewczęta mimo różnicy wieku, zdań i upodobań, mimo ciągłych kłótni i sporów kiedy trzeba potrafią się zjednoczyć i być RAZEM. Historia opowiada zabawne przygody czterech sióstr. Książka skierowana do młodszych czytelników. Polecam na poprawę humoru ; )

Marta | 2013-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Cztery siostry Pancerne, chorobliwa ekolożka mama i pies. Zapowiadało się nieźle od początku i w sumie, to nieźle też się skończyło. Jednak autorka tej oto książki pozostawia nam pewien niedosyt, który sprawia, że po przeczytaniu tworzymy w głowie dalszy scenariusz.

Caroline | 2013-03-02
Przeczytana: 27 lutego 2013

Mało ciekawa. Pokazuje prawdziwą przyjaźń między siostrami. Nieraz jest źle, ale kiedyś musi wzejść słońce, bo i problemy mogą łączyć.

Książka przedstawia kilka dni z życia nieco postrzelonej rodziny Pancernych (to nazwisko). Oryginalne są już same imiona bohaterek: Róźka (Róża), Jaśka (Jaśmina), Teśka (Hortensja) i Gienia (Georginia), a to umiłowanie „kwiatowych” imion wynika z trochę przesadnej troski mamy o naszą Ziemię i wyjątkowo ekologiczne podejście do życia. Ten rodzinny babiniec uzupełniają jeszcze dwie babcie (Wiewąs i Halina Pobożna) i wielorasowy pies Paproch. Bardzo fajnie przedstawione są wszystkie postaci, począwszy od najstarszej, poważnej już Rózi, poprzez zbuntowaną, „w trudnym wieku” Jaśkę i całkiem małoletnie Teśkę i Gienię, aż po ekologiczną mamę i dwie nieco ekscentryczne babcie. Każda z tych bohaterek ma swoje problemy na miarę wieku i odpowiedzialności życiowej i zdaje się, że każda samotnie boryka się z tymi problemami. Gdy jednak dochodzi do kilku przykrych sytuacji – choroby Paprocha, wypadku mamy, szkolnych problemów Teśki – wszystkie siostry (i babcie) łączą siły, stają za sobą murem i...