Bitwa o Atlantyk

Okładka książki Bitwa o Atlantyk Marc Milner
Okładka książki Bitwa o Atlantyk
Marc Milner Wydawnictwo: Muza historia
296 str. 4 godz. 56 min.
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
The battle of the Atlantic
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
296
Czas czytania
4 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377582572
Tłumacz:
Grzegorz Siwek
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
293
273

Na półkach:

Interesująca książka opisująca mnóstwo szczegółów z najdłuższej bitwy II wojny światowej czyli bitwy o Atlantyk. Temat jest raczej monotonny ,bo ileż można pisać o wzajemnym zatapianiu okrętów niemieckich i aliantów, a mimo tego autor opisał wszystko bardzo ciekawie. Tak więc czytając tą pozycję nie będziemy się nudzić. Książka była pisana z perspektywy floty kanadyjskiej i jej też autor poświęcił sporo miejsca. Szkoda tylko, że prawie pominięte są aspekty udziału w bitwach morskich polskich okrętów. Bo symboliczna wzmianka w 2 miejscach o ORP Burza to trochę za mało. Ogólnie jest to interesująca pozycja szczególnie dla miłośników okrętów i morskich bitew.

Interesująca książka opisująca mnóstwo szczegółów z najdłuższej bitwy II wojny światowej czyli bitwy o Atlantyk. Temat jest raczej monotonny ,bo ileż można pisać o wzajemnym zatapianiu okrętów niemieckich i aliantów, a mimo tego autor opisał wszystko bardzo ciekawie. Tak więc czytając tą pozycję nie będziemy się nudzić. Książka była pisana z perspektywy floty kanadyjskiej i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
602
350

Na półkach: , , ,

Głębokość peryskopowa

„Bitwa o Atlantyk” Marc Milner
wyd. Muza
rok: 2012
str. 296
Ocena: 3,5/6

Druga Wojna Światowa była największym i najkrwawszym konfliktem w historii ludzkości. W jej trakcie toczyły się niezliczone bity i potyczki między przeciwnikami. W walce wykazywali się bohaterstwem i odwagą szeregowi żołnierze, a na każdym szczeblu dowodzenia pojawiali się wybitni taktycy i stratedzy. Słynnych bitew o przełomowym znaczeniu dla całego konfliktu było wiele. Pancerne potyczki na wschodzie, walka o każdy dom i pokój w Stalingradzie, czy też lądowanie aliantów w Tunezji oraz wielkie operacje powietrzno-desantowe na Krecie czy w Holandii a także wiele innych. Każde z tych wydarzeń zostało dokładnie opisane i przedstawione w licznych publikacjach książkowych i filmowych wielu znamienitych autorów. Tymczasem najważniejsza i najdłuższa kampania toczona w trakcie II Wojny Światowej, jest sukcesywnie pomijana. Mowa tu oczywiście o Bitwie o Atlantyk, która ze względu na swój charakter i przebieg nie obfitowała w spektakularne potyczki, ale pełna była anonimowych marynarzy i okrętów. U-Boty i okręty eskortowe toczyły ze sobą morderczy bój, w którym raz po raz sukcesy odnosiła jedna lub druga strona. Mimo wielkiego poświęceni i odwagi niemieckich podwodników otoczonych przez bezkres ocean, którzy wyciskali ze swoich maszyn siódme poty schodząc znacznie poniżej głębokości krytycznej, nie zdołali oni zatrzymać nieprzerwanego przepływu sprzętu, zapasów i ludzi do Anglii. Po prostu zgniotła ich nie wielka masa wody otaczająca ich maleńkie okręty, lecz przewaga technologiczna i przemysłowo-ekonomiczna aliantów. Kanadyjski profesor Marc Milner, w książce pod tytułem Bitwa o Atlantyk, zebrał najważniejsze informacje, fakty i wydarzenia związane z bitwą o zaopatrzenie, a więc i życie dla walczącej Europy. Autor w bardzo przystępny sposób opisał taktyki i wyposażenie walczących stron, nie przytłaczając przy tym czytelnika danymi technicznymi. W moim odczuciu czyta się to bardzo przyjemnie jednak cały odbiór utrudniał mi brak fotografii. Nieliczne ilustracje znajdujące się w książce są mapami i na całe szczęście znajdują się dokładnie tam gdzie powinny. Ponadto, o ile sama okładka jest bardzo klimatyczna i ekskluzywna, o tyle wnętrze książki swoją formą rozczarowuje – niskogatunkowy papier, na którym drukowano tę książkę, utrudniał mi jej odbiór. O samej treści nie ma sensu pisać po prostu jeśli wciągnął cię klimat filmu Das Boot to zarządzam głębokość peryskopową i wypatrujcie na półkach tej pozycji.

Głębokość peryskopowa

„Bitwa o Atlantyk” Marc Milner
wyd. Muza
rok: 2012
str. 296
Ocena: 3,5/6

Druga Wojna Światowa była największym i najkrwawszym konfliktem w historii ludzkości. W jej trakcie toczyły się niezliczone bity i potyczki między przeciwnikami. W walce wykazywali się bohaterstwem i odwagą szeregowi żołnierze, a na każdym szczeblu dowodzenia pojawiali się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
645
169

Na półkach: , , ,

Niedawno przeczytałam książkę o tej samej tematyce- Karl Dönitz. Ostatni Führer. Obie powieści poświęcone są temu samemu zagadnieniu, czyli bitwach morskich na Atlantyku podczas drugiej wojny światowej. Dopiero po wydaniu tych dwóch pozycji zdałam sobie sprawę jak mało mamy na rynku książek poświęconych marynarce wojennej czy bitwom morskim. Szczerze mówiąc do tej pory nawet nie słyszałam o żadnej.
"Niestety" Bitwa o Atlantyk nie uniknie porównań do Ostatniego Führera, jednak jeśli ktoś obawia się, że książki są takie same to jest w błędzie. Bowiem swoją książkę Brézet pisał z perspektywy Niemiec, natomiast Milner bardziej z amerykańskiej i brytyjskiej. Wprawdzie stara się rozpatrywać wojnę na Atlantyku ze wszystkich stron, także z niemieckiej, jednak mimowolnie skupia się na aliantach.
Co można łatwo wywnioskować z tych faktów- Milner wnosi dużo nowego, mogę podać nawet konkretny przykład, gdzie Brézet nie zna przyczyny pewnych wydarzeń, natomiast w Bitwie o Atlantyk jest ona wyjaśniona.
Ponadto w książce o niemieckiej marynarce wojennej autor poświęca dużo uwagi polityce i technicznym opisom, natomiast w Bitwie nie ma jej aż tyle. Ciekawe są opisy z perspektywy żołnierzy, najczęściej zaczynające bitwę. Już na samym początku mamy opisane wydarzenie, które rozpoczęło kampanię na Atlantyku podczas II wojny światowej (przypadkowe zatopienie statku pasażerskiego przez niemiecki statek). Jest ich tylko kilka, ale dobrze się je czyta i są przyjemnymi przerywnikami.
Na plusa zasługują także mapki, jest ich kilka i są one tam gdzie jest mowa o danych sytuacjach, a nie na końcu książki.

Jeśli ktoś miałby wybierać pomiędzy tymi dwiema książkami to poradziłabym przeczytać Bitwę o Atlantyk.
Styl jest podobny, ale czyta się ją nieco lepiej z powodu mniejszej ilości polityki i danych technicznych. Ponadto mamy nieco szersze spojrzenie na bitwę o Atlantyk.

Niedawno przeczytałam książkę o tej samej tematyce- Karl Dönitz. Ostatni Führer. Obie powieści poświęcone są temu samemu zagadnieniu, czyli bitwach morskich na Atlantyku podczas drugiej wojny światowej. Dopiero po wydaniu tych dwóch pozycji zdałam sobie sprawę jak mało mamy na rynku książek poświęconych marynarce wojennej czy bitwom morskim. Szczerze mówiąc do tej pory...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    20
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    6
  • II Wojna Światowa
    2
  • Historyczne (real)
    1
  • Wojenne
    1
  • 2. Wojny Światowe i pomiędzy
    1
  • Przeczytane 2012
    1
  • Nugat 4
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bitwa o Atlantyk


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne