Aleuty, Wyspy Gilberta i Marshalla. Czerwiec 1942 - kwiecień 1944

Okładka książki Aleuty, Wyspy Gilberta i Marshalla. Czerwiec 1942 - kwiecień 1944 Samuel Eliot Morison
Samuel Eliot Morison Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna Cykl: History of United States Naval Operations in World War II (tom 7) Seria: Seria z kotwiczką [FINNA] historia
historia
History of United States Naval Operations in World War II (tom 7)
Seria z kotwiczką [FINNA]
Aleutas, Gilberts and Marshalls
Oficyna Wydawnicza Finna
2013-05-28
2013-05-28
Marek Perzyński
wojna na Pacyfiku historia xx wiek Aleuty Wyspy Gilberta Wyspy Marshalla

Książka w której nie opisano większej bitwy morskiej. Jedyna większa potyczka dotyczy zdarzenia koło wysp Komandorskich. Wiele natomiast jest udanych, lub mniej udanych operacji desantowych. Skaczemy z wyspy na wyspę. Tak jak bywało w tamtych trudnych czasach. Mimo nieciekawego militarnie obszaru, nic nie wnoszącego do przyśpieszenia zakończenia wojny - czyta się bardzo ciekawie. Język autora jest barwny, wyrazisty i nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Autor porusza też mało znane aspekty wojny - logistyka i zaopatrzenie floty. Chwała mu za to. Osobiście brakuje mi wspomnień żołnierzy biorących udział w operacjach cytowanych dosłownie (tak jak u Flisowskiego). Znacznie by to ubarwiło i tak zajmującą lekturę.

• II wojna - Pacyfik
  • Marynistyka
  • Z kotwiczką - seria
  • II Wojna Światowa
  • Pacyfik
  • Seria z kotwiczką
  • Seria z kotwiczką FINNA

Dodaj cytat z książki Aleuty, Wyspy Gilberta i Marshalla. Czerwiec 1942 - kwiecień 1944