Marilyn. Osobisty album Marilyn Monroe

Wydawnictwo: Buchmann
Marilyn Monroe: A Photographic Celebration
Marylin Monroe, aktorki
Ag2S

Marilyn Monroe, a właściwie Norma Jeane Mortenson, później Norma Jeane Baker to legenda światowego kina lat 50. i 60. XX wieku. Status wielkiej gwiazdy i sławę przyniósł jej film "Mężczyźni wolą blondynki". Platynowa piękność o uwodzicielskim stylu do dziś ma rzeszę oddanych fanek i naśladowczyń. Ten piękny, osobisty album ukazuje Marilyn taką, jaka była i jaką pozostanie w pamięci wielbicielek i wielbicieli.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

Annette_Cinnamon | 2013-10-07
Na półkach: LPN
Przeczytana: 07 października 2013

Wystawiłabym książce ocenę bardzo dobrą (7), gdyby nie liczne niedogodności:
* w tekście (który sam w sobie nie jest specjalnie rozległy, ponieważ składa się z cytatów wypowiedzi MM oraz ludzi, którzy mogli powiedzieć o niej coś ciekawego) wyłapałam paręnaście literówek, raczej nie rzucających się w oczy, ale traktowanych przeze mnie jako duży błąd;
* achronologiczność, totalne pomieszanie i skakanie z jednej dekady w drugą - lepszym rozwiązaniem byłoby zachowanie jako takiego porządku, według którego toczyłaby się ta ilustrowana historia Marilyn;
* ciągłe powtórzenia;
* wybranie Paris Hilton jako autorytetu (?!), który przekonałby nas do i tak wspaniałej postaci MM.
Albumem zachwycą się na pewno osoby, które dopiero poznają aktorkę i nie kojarzą większości jej zdjęć oraz wypowiedzi. Fani mogą być lekko zawiedzeni. Mnie osobiście urzekło wydanie książki (bardzo staranne) oraz jeden cytat:
"Marilyn Monroe to największa aktorka farsowa, żeński odpowiednik Chaplina" Jerry Wald

Nathalie22112 | 2015-03-18

Książka przydała mi się do napisania pracy na edukację filmową. Informacje zgrabnie wyselekcjonowane. Piękne zdjęcia. I ciekawe cytaty, które pozwalają nam się zbliżyć do sylwetki seksbomby.

Zielona | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Układ zdjęć na chybił trafił. Brak źródeł cytatów, brak podpisów pod zdjęciami (kto?, gdzie?, kiedy?), liczne błędy, także faktograficzne, no bo jeśli Maf był pudlem, to ja jestem sarnooką Metyską (przy okazji można było wspomnieć, dlaczego Maf i od kogo Marilyn go dostała). Niezbyt podoba mi się tło pod zdjęciami, tzn. gdzieniegdzie mogło się pojawić, jednak w całej książce nudzi i nie pasuje do czarno-białych zdjęć, ale ostatecznie jest to jakiś pomysł i w tym całym grochu z kapustą można go docenić. Papier mógł być lepszy, jednak okładka bardzo ładna, wyklejki także... Książka zapowiada się smakowicie, ale to tylko wyrób czekoladopodobny. Mam, bo kocham Marilyn. Nie wiem tylko, czy autorzy i wydawca również.

Ogólnie mówiąc bubel wydawniczy. Taką książkę można oddać do druku spokojnie w tydzień, opracowując ją w pojedynkę. Przypomina zeszyt nastolatki z wycinkami prasowymi na temat jej idola. Pewnie dlatego podtytuł brzmi "osobisty album Marilyn Monroe". ;)

alfi78 | 2012-11-26
Na półkach: Przeczytane 2012
Przeczytana: listopad 2012

MUST HAVE dla wszystkich fanów aktorki.
Piękne zdjęcia, tekst składa się głównie z wypowiedzi osób, które znały Marilyn. Aktorka widziana oczami innych wybitnych postaci tamtych czasów.
Przymykam oko na rażący błąd autorów książki, którzy w pewnym momencie stwierdzają, że Marilyn ,,założyła studio produkcyjne ze swoją przyjaciółką Milton Green"- fani i znawcy aktorki wiedzą, gdzie tkwi błąd:)

kinkiet | 2014-05-29
Na półkach: Albumy
Przeczytana: 29 maja 2014

"Wierz w siebie, bo jak nie Ty to kto, złotko?"
Tego cytatu mi zabrakło. Szkoda. Bardzo go lubię. Generalnie trochę słabe cytaty i ciekawostki vel fakty wybrano. Sądzę, że można by było wybrać ciekawsze, piękniejsze, bardziej zróżnicowane. A tak mamy sporo Wildera oraz Strasberga. Paris Hilton zapewne nie należy do grona osób, których opinia coś znaczy, ale z pewnością nie pasuje do albumu, chociażby z tego powodu, że jest jedyną autorką cytatu, która nie poznała MM, nie żyła w jej czasach i nie wiele znaczy w show businessie. Wpływ Marilyn na inne gwiazdy ok, to mogło by być ciekawe, ale na GWIAZDY i w liczbie większej niż jedna. Wielki minus za tekst z włączonym radiem bez wytłumaczenia angielskiej gry słów. W tym momencie dostajemy polski bełkot.
Wysoką notę książka ta zawdzięcza w dużej mierze zdjęciom, które są zachwycające. Wszystkie razem i każde z osobna. Z nieco zmienionym tekstem byłby to album godny 10 punktów.

karola807 | 2014-01-03
Na półkach: 2014

Piękne zdjęcia i piękna Marilyn aczkolwiek kompletny chaos jeśli chodzi o chronologię ujęć i cytaty dotyczące blond seksbomby... Ta książka byłaby lepsza bez takich smaczków jak "Marilyn królową karczocha" czy wypowiedzi takiego... ekhm, autorytetu jak Paris Hilton. Pomylenie Miltona Greena z kobietą to też istna żenada.

redlips | 2013-08-25
Na półkach: Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Według mnie książka przeciętna, niezbyt wyróżniająca się z tłumu. Zdjęcia nie są zbyt zaskakujące, dla kogoś kto interesuje się Marilyn na pewno nie będą nowością. Fakt, wypowiedzi są dość trafnie i zgrabnie sformułowane, niestety wypowiedź Paris Hilton (strona 163) nie przemawia do mnie i uważam, że ujęcie wypowiedzi pokroju PH nie podwyższa oceny i wartości książki, wręcz przeciwnie. Dodatkowo, wydaje mi się, że można oszczędzić wzmianek przy każdej okazji (występują naprawdę często), że Artur Miller to były mąż Marilyn. Ponadto na stronie 43 jest błąd - podpis "Marilyn Monroea", który razi znacząco w oczy. (być może tylko w moim wydaniu tej książki)

tereska | 2014-09-16
Przeczytana: 03 września 2014

Świetne zdjęcia i ciekawe cytaty. Bardzo ładnie wydany.

proyeccion | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

sporo ciekawych cytatów i pięknych zdjęć Marilyn, szkoda, że w książce nie została zachowana chronologiczność tylko różne fakty rzucane nam są jakby na "chybił-trafił"; ponad to chyba jest kilka powtórzeń, jednak całość na plus, zdecydowanie./ 6+