Marilyn. Osobisty album Marilyn Monroe

Okładka książki Marilyn. Osobisty album Marilyn Monroe Ward Calhoun, Benjamin DeWalt
Okładka książki Marilyn. Osobisty album Marilyn Monroe
2012-10-31
2012-10-31
Jerzy J. Malinowski
Marylin Monroe aktorki kino film Hollywood fotografie albumy

Książka całkiem w porządku jako album z Marilyn. Wśród ponad 250 zdjęć znajdziemy parę naprawdę ciekawych, rzadko publikowanych zdjęć z aktorką. Pozycja jest ładnie wydana, posiada złotą wklejkę, a fotografiom towarzyszy brązowe tło. Niestety, na dość spory minus zaliczam powielanie mitów oraz całkowity brak źródeł. Przydałaby się też z grubsza jakaś chronologia. Myślę jednak, że dla fana Marilyn to wciąż kusząca propozycja :)

Zdjęcia z nieco innego ujęcia, ładne, nieznane i te bardziej znane garść znanych i nieznanych informacji i ciekawostek z jej życia;

Książka przydała mi się do napisania pracy na edukację filmową. Informacje zgrabnie wyselekcjonowane. Piękne zdjęcia. I ciekawe cytaty, które pozwalają nam się zbliżyć do sylwetki seksbomby.

Świetne zdjęcia i ciekawe cytaty. Bardzo ładnie wydany.

Świetne zdjęcia i ciekawe cytaty. Bardzo ładnie wydany.

"Wierz w siebie, bo jak nie Ty to kto, złotko?"
Tego cytatu mi zabrakło. Szkoda. Bardzo go lubię. Generalnie trochę słabe cytaty i ciekawostki vel fakty wybrano. Sądzę, że można by było wybrać ciekawsze, piękniejsze, bardziej zróżnicowane. A tak mamy sporo Wildera oraz Strasberga. Paris Hilton zapewne nie należy do grona osób, których opinia coś znaczy, ale z pewnością nie pasuje do albumu, chociażby z tego powodu, że jest jedyną autorką cytatu, która nie poznała MM, nie żyła w jej czasach i nie wiele znaczy w show businessie. Wpływ Marilyn na inne gwiazdy ok, to mogło by być ciekawe, ale na GWIAZDY i w liczbie większej niż jedna. Wielki minus za tekst z włączonym radiem bez wytłumaczenia angielskiej gry słów. W tym momencie dostajemy polski bełkot.
Wysoką notę książka ta zawdzięcza w dużej mierze zdjęciom, które są zachwycające. Wszystkie razem i każde z osobna. Z nieco zmienionym tekstem byłby to album godny 10 punktów.

"Wierz w siebie, bo jak nie Ty to kto, złotko?"

To zdjęcia są w stanie “wyrazić więcej niż tysiąc słów”, jak to się mówi i mimo, że w albumie znajduje się niewiele tekstu, ja i tak miałam wrażenie, że dowiedziałam się o MM więcej niż przypuszczałam...

Cała recenzja dostępna na moim blogu!: http://secretbooklova.tumblr.com/post/76094602332/recenzja-marylin-osobisty-album-marylin-monroe-w

Piękne zdjęcia i piękna Marilyn aczkolwiek kompletny chaos jeśli chodzi o chronologię ujęć i cytaty dotyczące blond seksbomby... Ta książka byłaby lepsza bez takich smaczków jak "Marilyn królową karczocha" czy wypowiedzi takiego... ekhm, autorytetu jak Paris Hilton. Pomylenie Miltona Greena z kobietą to też istna żenada.

sporo ciekawych cytatów i pięknych zdjęć Marilyn, szkoda, że w książce nie została zachowana chronologiczność tylko różne fakty rzucane nam są jakby na "chybił-trafił"; ponad to chyba jest kilka powtórzeń, jednak całość na plus, zdecydowanie./ 6+

Układ zdjęć na chybił trafił. Brak źródeł cytatów, brak podpisów pod zdjęciami (kto?, gdzie?, kiedy?),liczne błędy, także faktograficzne, no bo jeśli Maf był pudlem, to ja jestem sarnooką Metyską (przy okazji można było wspomnieć, dlaczego Maf i od kogo Marilyn go dostała). Niezbyt podoba mi się tło pod zdjęciami, tzn. gdzieniegdzie mogło się pojawić, jednak w całej książce nudzi i nie pasuje do czarno-białych zdjęć, ale ostatecznie jest to jakiś pomysł i w tym całym grochu z kapustą można go docenić. Papier mógł być lepszy, jednak okładka bardzo ładna, wyklejki także... Książka zapowiada się smakowicie, ale to tylko wyrób czekoladopodobny. Mam, bo kocham Marilyn. Nie wiem tylko, czy autorzy i wydawca również.

Ogólnie mówiąc bubel wydawniczy. Taką książkę można oddać do druku spokojnie w tydzień, opracowując ją w pojedynkę. Przypomina zeszyt nastolatki z wycinkami prasowymi na temat jej idola. Pewnie dlatego podtytuł brzmi "osobisty album Marilyn Monroe". ;)

Nie będę obiektywny - po prostu cudo :D

Nie będę obiektywny - po prostu cudo :D