Marilyn. Osobisty album Marilyn Monroe

albumy
Jerzy Malinowski
Osobiste albumy
Marylin Monroe aktorki kino film Hollywood fotografie albumy

Zdjęcia z nieco innego ujęcia, ładne, nieznane i te bardziej znane garść znanych i nieznanych informacji i ciekawostek z jej życia;

Książka przydała mi się do napisania pracy na edukację filmową. Informacje zgrabnie wyselekcjonowane. Piękne zdjęcia. I ciekawe cytaty, które pozwalają nam się zbliżyć do sylwetki seksbomby.

Świetne zdjęcia i ciekawe cytaty. Bardzo ładnie wydany.

Na półkach: , , , ,

"Wierz w siebie, bo jak nie Ty to kto, złotko?"
Tego cytatu mi zabrakło. Szkoda. Bardzo go lubię. Generalnie trochę słabe cytaty i ciekawostki vel fakty wybrano. Sądzę, że można by było wybrać ciekawsze, piękniejsze, bardziej zróżnicowane. A tak mamy sporo Wildera oraz Strasberga. Paris Hilton zapewne nie należy do grona osób, których opinia coś znaczy, ale z pewnością nie...

Nie będę obiektywny - po prostu cudo :D

Piękne zdjęcia i piękna Marilyn aczkolwiek kompletny chaos jeśli chodzi o chronologię ujęć i cytaty dotyczące blond seksbomby... Ta książka byłaby lepsza bez takich smaczków jak "Marilyn królową karczocha" czy wypowiedzi takiego... ekhm, autorytetu jak Paris Hilton. Pomylenie Miltona Greena z kobietą to też istna żenada.

sporo ciekawych cytatów i pięknych zdjęć Marilyn, szkoda, że w książce nie została zachowana chronologiczność tylko różne fakty rzucane nam są jakby na "chybił-trafił"; ponad to chyba jest kilka powtórzeń, jednak całość na plus, zdecydowanie./ 6+

Układ zdjęć na chybił trafił. Brak źródeł cytatów, brak podpisów pod zdjęciami (kto?, gdzie?, kiedy?), liczne błędy, także faktograficzne, no bo jeśli Maf był pudlem, to ja jestem sarnooką Metyską (przy okazji można było wspomnieć, dlaczego Maf i od kogo Marilyn go dostała). Niezbyt podoba mi się tło pod zdjęciami, tzn. gdzieniegdzie mogło się pojawić, jednak w całej...

Wystawiłabym książce ocenę bardzo dobrą (7), gdyby nie liczne niedogodności:
* w tekście (który sam w sobie nie jest specjalnie rozległy, ponieważ składa się z cytatów wypowiedzi MM oraz ludzi, którzy mogli powiedzieć o niej coś ciekawego) wyłapałam paręnaście literówek, raczej nie rzucających się w oczy, ale traktowanych przeze mnie jako duży błąd;
* achronologiczność,...

Zdjecia:mega,informacje:dosyć