Nieczysta gra. Tajne służby a piłka nożna

Wydawnictwo: Videograf
978-83-7835-050-7
piłka nożna, SB, bezpieka
literatura faktu
--- szechter

Opracowana w oparciu o dokumenty IPN-u książka, która w okresie wzmożonego zainteresowania piłką nożną pokazuje inne, nie zawsze „sportowe” oblicze polskiego futbolu. Autorzy starają się przybliżyć działania aparatu władz wobec klubów, kibiców, dziennikarzy sportowych i piłkarzy. Próbują pokazać zakres zaangażowania i ingerencji policji politycznej w PRL, od której nie był wolny świat sportu. Przypominają również kulisy niektórych meczy i objaśniają ich historyczny kontekst. Pokazują przez wiele lat skrywane, do niedawna jeszcze tajne fakty z dziejów polskiej piłki nożnej.

źródło opisu: Videograf, 2012

źródło okładki: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=616

Roman Dłużniewski | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Ponieważ modne jet pisanie o esbekach, autorzy pokusili się o napisanie książki na temat roli SB w piłce nożnej. To, że SB miała piłkarzy, działaczy, trenerów na oku nie ulega wątpliwości, ale książka jest kiepsko napisana i nie warto po nią sięgać.

Szymon | 2016-11-09
Maciej Sota | 2016-09-13