Piłka sss...kopana

Wydawnictwo: Otwarte
978-83-7515-041-4
sport, piłka nożna
literatura faktu

Książka Rafała Steca to połączenie reportażu śledczego i felietonu - autor zgromadził ogromny materiał dowodowy dotyczący afer w PZPN-ie, klubach oraz innych organizacjach sportowych i opisał wszystko tak lubianym przez czytelników, dowcipnym stylem.Stec analizuje różne aspekty afery futbolowej w Polsce, pokazuje postawy i działania sędziów, piłkarzy, trenerów, menedżerów, działaczy i polityków.

ArekDao | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Książka męczy. Autor zebrał chyba wszystkie pomysły na uzdrowienie polskiej piłki, jakie krążyły 10 lat temu, ale wyszło z tego ponad 200 stron narzekania i złotych porad, które (dziś możemy już to napisać) czas zweryfikował niekoniecznie na plus. Warto rzucić okiem, żeby zobaczyć jaki postęp dokonał się w rodzimym futbolu, ale szkoda czasu na czytanie od deski do deski.

vegetable78 | 2013-01-14
Przeczytana: 2011 rok

książka jest dobrze napisana jako potężny felieton, analizy są ciekawe, ale generalnie jest to równanie z trzema niewiadomymi: "w mieście X działacz Y wręczył sędziemu Z pewną sumę pieniędzy". Nie wiadomo jak to interpretować. Na dłuższą metę czytanie jest męczące, ale od czasu do czasu można wracać do lektury.

chopek_roztropek | 2013-07-12

Długo po takiej zapaści kibice będą szydzić z piłkarzy

ElGreguito | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016