Życie pod psem według Artura Schopenhauera

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Gdańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
978-83-89774-53-8
różnimisie

Trzecia część Trylogii Gdańskiej. Biografia Artura Schopenhauera, filozofa - pesymisty, opisująca jego życie na tle epoki i wydarzeń politycznych. Biografia Artura Schopenhauera , filozofa - pesymisty, przedstawiająca jego życie na tle epoki i wydarzeń politycznych. Trzecia część Trylogii Gdańskiej - biografii słynnych Gdańszczan autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, z ilustracjami Agaty Dudek i...

Biografia Artura Schopenhauera , filozofa - pesymisty, przedstawiająca jego życie na tle epoki i wydarzeń politycznych. Trzecia część Trylogii Gdańskiej - biografii słynnych Gdańszczan autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, z ilustracjami Agaty Dudek i w oprawie graficznej Poważnego Studia.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2012

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/zycie-pod-psem

Niedźwiedzica | 2016-07-23

Spoko ale nie dla dzieci

ImaginaryMiss | 2016-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Pierwszy raz zobaczyłam tę książkę na wystawie ilustracji w warszawskiej Zachęcie i natychmiast mnie zafascynowała. Schopenhauer dla dzieci? Jak? Nadal nie jestem przekonana czy poza formą to rzeczywiście jest dla dzieci. Niemniej jednak bardzo mi się podoba - i wizualnie i pod względem treści. W końcu Schopenhauer w jakiejś przyswajalnej postaci! Jego filozofia nagle nabiera sensu. Chyba można powiedzieć, że autorka osiągnęła swój cel.