W kraju i nad Bosforem (1830-1881)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skarby Biblioteki Narodowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: De Agostini, Zakład Narodowy im. Ossolińskich
978-83-04-04914-7
XIX wiek, wiosna ludów, powstanie,
Łukasz Kuć

(...) Każdy pamiętnik działacza politycznego bez względu na swą mniejszą czy większą wartość dokumentarną dostarcza wiadomości, z których wznosi się gmach wiedzy historycznej; wiemy jak zachwiał tym gmachem huragan wojenny w dwu straszliwych nawrotach ubiegłego wieku pustoszący ziemie polskie. w tym tkwi uzasadnienie wydania niniejszego zbioru wspomnień i listów, skromnego zresztą rozmiarami i nie pretendującego do tytułu książki rewelacyjnej.
(Wydawca)

źródło opisu: opis autorski