Biblia NLP. Wydanie rozszerzone, ponad 350 wzorców, metod i strategii programowania neurolingwistycznego

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Sensus
7 (12 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The Big Book of NLP, Expanded: 350+ Techniques, Patterns & Strategies of Neuro Linguistic Programming
BeCreative

Akceptuj wszystko, co się dzieje, wykorzystuj to i obracaj na swoją korzyść Programowanie neurolingwistyczne stanowi doskonałe narzędzie, służące modelowaniu oraz szkoleniu. Jego wpływ na psychoterapię, doradztwo, sprzedaż, coaching czy przywództwo jest nieoceniony. Trenerzy i terapeuci różnych nurtów korzystają z technik NLP lub pozostają pod ich wpływem. Wszystkie przedstawione tu techniki...

Wszystkie przedstawione tu techniki podzielono na trzy główne rodzaje:

-takie, które można łatwo wypróbować na sobie;
-takie, które można wykorzystać we współpracy z klientami lub innymi ludźmi;
-takie, które wymagają udziału przynajmniej dwóch osób pełniących określone funkcje.

Jeśli jesteś zaawansowanym praktykiem NLP, zobaczysz pewne udoskonalenia wprowadzone w wielu znanych wzorcach. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z NLP, na wstępie znajdziesz najbardziej podstawowe wzorce, które wzbogacą Twój repertuar oraz wzmocnią Twoją pewność siebie i chęć rozwijania umiejętności. Im częściej będziesz ćwiczyć, tym łatwiej będzie Ci intuicyjnie tworzyć bądź modyfikować wzorce, kiedy znajdziesz się w nowych sytuacjach.

W trakcie opanowywania kolejnych wzorców pracujesz nad swoją elastycznością i kreatywnością. Kiedy wykorzystujesz wybrane techniki, stosujesz założenia i wiedzę przede wszystkim z dziedziny NLP — ale także z każdego innego dostępnego Ci źródła. Cały czas miej więc otwartą głowę — znajdź to, co sprawdza się najlepiej w określonych okolicznościach.

Najnowsze wydanie międzynarodowego bestsellera Shlomo Vaknina zostało zaktualizowane zgodnie z najświeższą wiedzą z dziedziny NLP oraz uporządkowane w nowy, praktyczny sposób. Dzięki temu korzystanie z książki jest jeszcze łatwiejsze.

Wśród licznych dodatków znajdziesz tu również:

-pięćdziesiąt pięć hipnotycznych fraz Miltona H. Ericssona,
-często spotykane ograniczające przekonania i "mantry",
-submodalności wzrokowe, słuchowe, kinestetyczne,
przegląd fundamentalnych przekonań NLP

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://sensus.pl

Kamil | 2017-07-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2017

To jest arcydzieło. Ogrom wiedzy. Zajęło mi 1,5 miesiąca czytanie i sprawdzanie potencjału tej książki, a mam przekonanie, że nawet nie wykorzystałem jej w 1%. Polecam każdemu rozwojowcowi.

Bogdan | 2015-11-27

Bardzo inspirujący kawał lektury i zbiór konkretnych narzędzi.
Minusem jest ich jaka przypadkowa kolejność bez podziału na konkretny problem i kontekst. Polecam

krzysi111 | 2016-02-14

Zbyt lapidarna.