Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Exclusive". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Onepress
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Social Engineering: The Art of Human Hacking
978-83-246-3433-0
Letika

Pierwszy na świecie kompleksowy model socjotechniki Poznaj zjawiska psychologiczne, które wykorzystują socjotechnicy Odkryj sekrety perswazji, jakie socjotechnika rozgryzła dawno temu Przekonaj się, do czego można wykorzystać kamery, urządzenia GPS i identyfikację numeru Dowiedz się, jak niesamowite informacje można znaleźć w internecie Zapoznaj się krok po kroku z przebiegiem ataku...

Pierwszy na świecie kompleksowy model socjotechniki
Poznaj zjawiska psychologiczne, które wykorzystują socjotechnicy
Odkryj sekrety perswazji, jakie socjotechnika rozgryzła dawno temu
Dowiedz się, jak niesamowite informacje można znaleźć w internecie
Zapoznaj się krok po kroku z przebiegiem ataku socjotechnicznego
Podczas większości złośliwych ataków wykorzystuje się element socjotechniczny, aby zwieść użytkownika i nakłonić go do zapewnienia atakującym dostępu. Kolejne słabości techniczne można usuwać w miarę ich powstawania, natomiast nic nie da się poradzić na głupotę, a raczej łatwowierność ludzi. Chris wyjaśnia tajemnice tego typu przedsięwzięć, omawiając wykorzystywane współcześnie ścieżki ataku. Ta książka dostarcza cennych informacji, które ułatwiają rozpoznawanie takich ataków.

Kevin Mitnick,
pisarz, prelegent i konsultant.

Chris Hadnagy stworzył wyczerpujące opracowanie na temat socjotechniki. Książka powstała na podstawie pogłębionych badań i uwzględnia kwestie praktyczne. Twojej firmie, ale również i Tobie dostarcza zatem rozwiązań konkretnych problemów i zapewnia ochronę przed wszechobecnymi zagrożeniami. To prawdziwie przełomowe dzieło.

Kevin Hogan,
autor książek Ukryta perswazja oraz Sekretny język biznesu

źródło opisu: Wydawnictwo OnePress, 2012

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/socjotechnika-sztuka-zd...»

Jestem trochę zawiedziony bo spodziewałem się jednak czegoś lepszego, ciekawszego. W gruncie rzeczy autor miesza wiele wątków jednocześnie: informatyczne, prawne, psychologiczne. Do tego powołuje się ku mojemu ogromnemu zdumieniu na brednie w stylu NLP. Kiedy człowiek chce się przynajmniej w wymiarze teoretycznym dowiedzieć czegoś o inżynierii społecznej jaką jest socjotechnika, a dostaje w dużej mierze opis tego jakiego wytrychu użyć żeby otworzyć zamek, albo jak zmanipulować szefa firmy żeby wpuścić mu przez pendrive'a wirusa... To mina mu trochę kwaśnieje. Niemniej jednak nie jest to dzieło beznadziejne. Nie trzeba czytać całości, by wyrywkowo na kilkunastu stronach znaleźć parę interesujących wątków. Aczkolwiek nie spodziewajcie się niczego nadzwyczajnego.

chotana | 2015-03-12
Przeczytana: 23 lutego 2015