My mamy kota na punkcie kota. Najważniejsze wpisy z literatury przedmiotu

Wydawnictwo: Znak
poradniki

Koty (i ich miłośnicy!) opisani przez najwybitniejszych pisarzy świata. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Kocie zwyczaje i kocie podstępy, koty salonowe i poczciwe dachowce, rozkoszny kłębuszek snu i bijący swoją rodzinę koci bandyta Iwan, Behemot i kot z Cheshire to tylko niektóre kocie sprawy, o których można przeczytać na kartach tej książki.

joacha | 2015-06-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Zbiór wierszy oraz opowiastek o kotach dla kociarzy. Mamy tu Bułhakowa, Georga Orwella, Trumana Capota, Lewisa Carolla, Tuwima, Miłosza, Baczyńskiego i wiele innych. Książka została tematycznie podzielona na sześć części, co na pewno było bardzo pracochłonnym procesem . Podczas lektury towarzyszy nam kot Jeremi, który sformułował swoje trzy prawa i na dodatek lubi wtrącić swoje trzy grosze pod niektórymi tekstami. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałych ilustracjach Andrzeja Tylkowskiego . Towarzyszą one od początku do końca, bez nich antologia byłaby wybrakowana i straciłaby wiele ze swojego uroku. Pozycja obowiązkowa dla tych którzy obok kotów nie potrafią przejść obojętnie, dostarczy na pewno dużo radości oraz wprawi w dobry nastrój. Polecam.

CherryBlossomGirl | 2014-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

Zabawne opowiadania, wierszyki i cytaty. Obowiązkowa lektura każdego "kociarza";)

nellanna | 2012-03-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Kici kici
Przeczytana: 05 marca 2012

Obowiązkowa lektura dla wszystkich kociarzy, miałabym swoje typy do kontynuacji!

Octopus | 2015-06-09
Przeczytana: 2012 rok

kot Jeremiasz był wspaniałym kotem, polecam :-)

pauuuuu | 2013-06-28

Znakomite ilustracje!