Przewodnik operowy

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Przewodnik po ponad 200 najsłynniejszych operach i dramatach muzycznych. Hasła - oprócz libretta opery - zawierają życiorys kompozytora, charakterystykę jego twórczości, omówienie poszczególnych oper, a także metrykę opery.

źródło opisu: http://www.pwm.com.pl

źródło okładki: http://www.pwm.com.pl/zdjecia/0/2/5/127_rd.jpg?lm=1120473306

Marysieńka | 2011-09-21

Przewodnik ten kupiłam przed laty, ponieważ lubię operę jako gatunek muzyczny. A w tej pozycji mamy zebrane wiadomosci o znanych kompozytorach i ich operach. Autorzy w skrócie przedstawiają treść danego dzieła, okoliczności powstania, pierwszą premierę....Jest to doskonałe przygotowanie do spektaklu, pozwala nam skupić się bardziej na muzyce, wspaniałych głosach solistów a nie na domyślaniu się o czym spiewają. Takich książek nie można dodać na pólkę - Przeczytane, bo tak naprawdę wciąż się do nich wraca. Polecam.

Świetna książka jeśli chce się znaleźć jakiekolwiek informacje o operze. Dużo indeksów, więc można szukać na różne sposoby. Dla początkujących i zaawansowanych. Gdyby jeszcze wydanie, z którego korzystam było staranniejsze edytorsko.

Moderna | 2012-09-28

Alfabetyczne zestawienie kompozytorów, chronologiczne dzieł, noty biograficzne, streszczenia, najważniejsze arie. klucz do krainy muzyczno-słowno-teatralnej baśni, do której chce się ciągle wracać. Niezbędnik dla kogoś, kto wchodzi w świat opery, a także dla stałych bywalców.

znk | 2015-08-27
Paterm | 2015-04-24