Pora się żenić!

Okładka książki Pora się żenić! Jennifer Drew
Okładka książki Pora się żenić!
Jennifer Drew Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Miłość i Uśmiech (tom 5) Seria: Harlequin Romans literatura obyczajowa, romans
Miłość i Uśmiech (tom 5)
Harlequin Romans
One bride too many
Harlequin
2004-01-01
2004-01-01
Zofia Uhrynowska-Hanasz
śluby wesela szantaż narzeczona przeznaczenie miłość

Okładka książki Sposób na kłopoty Jennifer Drew, Cara Summers
Sposób na kłopoty Jennifer Drew, Cara...
Okładka książki Dwoje do pary Natalie Bishop, Jennifer Drew, Kate Thomas
Dwoje do pary Natalie Bishop, Jen...

Cole musiał znaleźć sobie żonę, ale nie było to takie proste. Wpadł jednak na pomysł, że najpewniej znajdzie jakieś miłe panny na weselach, więc poszedł na jedno z nich. Zauważył na parkingu znajomą, której samochód przytrzasnął sukienkę i była unieruchomiona. Pomógł jej i właśnie z nią wślizgnął się na wesele.

Wszystko zaczęło się od zakładu. Cole przegrał zakład ze swoim bratem Zackiem i przez to musiał jako pierwszy ożenić się, co zapewniłoby jego rodzinie zatrzymanie udziałów w firmie produkującej sławne zabawki. Drugi zakład przegrała Tess, koleżanka dzięki której wtargnął nieproszony na czyjeś wesele. Grali w bilard i ona przegrała. Musiała więc spełnić żądanie Cole'a i umawiać go z pannami - znajomymi, przyjaciółkami na randki, dzięki czemu miał w ten sposób znaleźć miłość swojego życia i kobietę, która mogłaby zostać jego żoną.

Jak będzie wyglądać randkowanie, jak szybko i czy w ogóle odnajdzie swoją miłość?

W trakcie czytania natknęłam się na retrospekcję. Narrator wraca do czasów szkoły, gdzie Tess pomagała Cole'owi zrozumieć Szekspira. Udzielała mu korepetycji z literatury. Gdyby nie ona, z pewnością miałby problem ze zdaniem szkoły. Dzięki przytoczeniu nam przeszłości naszych bohaterów i ich ówczesnych relacji, możemy lepiej zrozumieć, jakimi uczuciami kierują się obecnie. Często zdarza się tak, że ktoś w szkole ma swoją pierwszą miłość i jeśli się nie zakocha, to zawsze ta osoba pozostaje w sercu jako ten/ta jedyny/a. Po latach ludzie roją sobie jakieś nadzieje, tak samo było i w tym przypadku, chociaż np. Tess nie chciała tego przyznać nawet przed samą sobą.

Ciekawa historia z happy endem :-) Nie słyszałam o czymś takim, żeby dziewczyna umawiała chłopaka z innymi na randki. Dzięki temu, bardziej interesowało mnie, co się wydarzy później.

Z pewnością polecam! I życzę miłej lektury :-)

Wszystko zaczęło się od zakładu. Cole przegrał zakład ze swoim...

• Harlequin
  • Cykle
  • Seria: Harlequin romans
  • Literatura obyczajowa

Dodaj cytat z książki Pora się żenić!