Westerplatte broni się jeszcze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02196-4
literatura faktu
Ambrose

Powieść "Westerplatte broni się jeszcze", którą zaliczyć należy do literatury faktu, ujawniająca wiele nowych faktów, nie znanych szczegółów z bohaterskiej obrony półwyspu, powstała w oparciu o bogatą dokumentację, wspomnienia uczestników walki oraz po raz pierwszy udostępnione relacje kapitana Franciszka Dąbrowskiego, zastępcy dowódcy Westerplatte, majora Henryka Sucharskiego. Książka dająca pasjonujący opis wydarzeń na Westerplatte, otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim w Lublinie w 1988 r.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1989

źródło okładki: Zdjęcie autorskie