Kod władzy: Tajemnica czternastej bramy

Wydawnictwo: Unikat
spisek, kod władzy
Robert

Poul uchylił powieki. Nic nie pamiętał. Nie kojarzył, jak i kiedy znaleźli się na stołach, na których teraz leżeli. Nie wiedział, kto ich na nich położył. Nie czuł nawet, czy leży w ubraniu. Nie wiedział, dlaczego się tu znaleźli. Ukryci przed światem w miejscu, którego istnienia nikt zapewne się nie domyślał...

źródło opisu: Wydawnictwo Unikat2, 2012

źródło okładki: http://unikat2.com.pl

Bartosz | 2012-10-25
Przeczytana: 11 października 2012

Teorie spiskowe to obciach i dziwactwo, które mało kto traktuje na poważnie. Albo może mało kto przyznaje się do tego, że za poważne je uważa. Z drugiej jednak strony, gdyby przyjrzeć się popularności niektórych portali internetowych traktujących o teoriach spiskowych, dojść możemy do wniosku, że odwiedza je cała masa ludzi. Jednym z autorów, którzy bardzo mocno wyróżniają się w tej dziedzinie w Polsce jest autor bloga „Kod Władzy”, Victor Orwellsky. Niedawno ukazała się jego druga powieść zatytułowana „Tajemnica Czternastej Bramy”.

W wydanej rok temu debiutanckiej powieści „Kod Władzy” autor pozostawił czytelnika z pewnym niedosytem, wydawało się bowiem, że główni bohaterowie rozwikłają wielką zagadnę tajemniczych więzień CIA. Jak się jednak okazało było to jedynie preludium i zaproszenie do głębszego badania tkanych przez Orwellsky’ego spisków.

Docenić należy pracowitość autora, który nie tylko praktycznie codziennie aktualizuje swojego bloga, ale też w zaledwie rok wydał już...

Rick Grimes | 2012-12-14
Przeczytana: 18 listopada 2012

Mam słabość do makabry i mrocznych tajemnic. Uważam, że to najlepsze i najgorsze w człowieku objawia się właśnie w sytuacjach ekstremalnych, kiedy człowiek nie ma czasu na moralne dylematy a musi przede wszystkim myśleć o tym żeby ratować własne życie.

Pewnie gdyby nie fragment powieści, który udało mi się znaleźć, tutaj przyznaję się, na Chomiku nie skusiłbym się do zakupu "Tajemnicy Czternastej Bramy". Chociaż kojarzyłem autora z jego arcyciekawego bloga, to jednak do lektury powieści podchodziłem z dużą rezerwą. W końcu jednak, niejako przypadkiem, grzebiąc w zasobach książkowych jednego z internautów znalazłem plik pdf z trzeba pierwszymi rozdziałami powieści. Już sam prolog wystarczył abym zainteresował się całą powieścią, tajemnicze i makabryczne eksperymenty na ludziach to coś co uwielbiam. Zamówiłem swój egzemplarz i się nie zawiodłem, Orwellsky już wkrótce będzie gwiazdą polskiej powieści.

rychciak | 2013-01-02
Przeczytana: 13 października 2012

dla mnie osobiście lepsza od pierwszej części, chociaż nie przypuszczałem, że tak będzie gdy czytałem zwiastun. fabuła jest tak samo ciekawa jak moim zdaniem baardzo fantastyczna choć pewnie są osoby, które uważają ją za wiarygodna ale przecież to nie literatura faktu żeby przyczepiać się do "prawdziwości" tylko political fiction. Książkę czyta się miło, rozdziały nie za długie jak u Browna dzięki czemu akcja jest bardzo dynamiczna co tylko podkręca tempo czytania. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do zakończenia. brakuje mi tu konsekwencji podczas gdy powieści Dana Browna jak Anioły i Demony czy Kod Da Vinci przekazują pewną teorie autora to mam takie wrażenie, że czy Kod władzy I czy druga część nie dają żadnej opinii a jedynie są połączeniem wielu plotek. Wygląda trochę to tak jakby autor nieco bał się odpowiedzialności za swoją książkę jeśli ktoś ją posiada niech spojrzy na ostatnie jej zdanie i będzie wiedział o co mi chodzi. Jednak trzeba to przyznać, że autor ma...

canislupus | 2012-12-21
Przeczytana: 10 listopada 2012

Kontynuacja "Kodu Władzy" zaskakuje doskonałym połączeniem wątków zawartych w poprzedniej części. Po raz kolejny mamy do czynienia z wielkim globalnym spiskiem, którego kulisy możemy poznać dzięki arcyciekawej powieści Orwellskiego. Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść, mam nadzieję, że autor będzie konsekwentny i po raz kolejny ukaże się ona jesienią 2013 roku.

kubala331 | 2016-08-23
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo dobra do momentu w którym do akcji wkraczają kosmici... Pomimo to fajnie się ją czytało.

DeeJay Przepior | 2017-04-11
Przeczytana: 02 października 2017